niedziela 23 czerwca 2024

Albina, Wandy, Zenona

reklama

Do czego przydają się akcesoria meblowe?

Do czego przydają się akcesoria meblowe?
 

Akcesoria meblowe to elementy używane do produkcji, montażu i wykańczania mebli. Wpływają one zarówno na funkcjonalność mebli, jak i ich estetykę. Dostępne są w wielu wariantach, dzięki czemu każdy może dostosować model do swoich indywidualnych potrzeb i preferencji. Jeśli chcesz dowiedzieć się, do czego przydają się różne akcesoria meblowe, to kontynuuj czytanie niniejszego artykułu.

Akcesoria meblowe - rodzaje i ich zastosowanie

reklama

Na rynku dostępny jest szeroki wybór akcesoriów meblowych. Oto najpopularniejsze z nich:

 • Zatrzaski meblowe - zapewniają sprawne użytkowanie szafek i innych rodzajów mebli. Gwarantują one nie tylko płynne i stabilne otwieranie oraz zamykanie frontów meblowych, ale także skutecznie chronią przed nadmiernym wysuwaniem się drzwi lub szuflad. Dzięki nim można cieszyć się funkcjonalnością mebli, jednocześnie mając pewność, że są one bezpieczne. W sprzedaży znajdziesz m.in. zatrzask meblowy magnetyczny, push-to-open i rolkowy.

 • Rolki meblowe - umożliwiają płynne przemieszczanie mebli. Montowane są najczęściej w komodach, szafkach narzędziowych i stolikach kelnerskich. Często instalowane są również w szufladach biurowych i stołach warsztatowych. Montaż rolek pozwala skutecznie zwiększyć mobilność mebli.

 • Zawiasy meblowe - to mechanizmy, które łączą drzwi i inne elementy ruchome mebli z ich korpusami. Dzięki nim możliwe jest płynne i bezpieczne otwieranie oraz zamykanie drzwiczek. Zawiasy meblowe występują w różnych wariantach. Popularne są m.in. modele czopikowe, niewidoczne, wpuszczane i szczelinowe splatane.

  reklama
 • Zamki meblowe - to mechanizmy, które pozwalają na zabezpieczenie zawartości mebli. Dzięki nim można skutecznie ograniczyć dostęp do wnętrza szafek, szaf, komód i wielu innych elementów wyposażenia. Zamki meblowe dostępne są w różnych wariantach. Najpopularniejsze są modele szyfrowe i elektroniczne. Użytkownicy chwalą sobie również zamki zamykane na klucz oraz te na kłódkę.

 • Prowadnice do szuflad - to specjalne mechanizmy, które montuje się na bokach szuflad i w korpusie mebla. Dzięki nim wysuwanie i wsuwanie szuflad jest proste, szybkie i płynne. W sprzedaży można znaleźć m.in. prowadnice kulkowe i rolkowe.

To tylko część akcesoriów i mechanizmów meblowych, które używa się do produkcji i wykańczania mebli. Wszystkie z tych elementów występują w różnych wersjach, dlatego z łatwością można znaleźć model dopasowany do mebli i własnych upodobań.

Akcesoria meblowe - ile kosztują?

Nie da się odpowiedzieć jednoznacznie na pytanie dotyczące tego, ile kosztują akcesoria meblowe. Wynika to z faktu, iż te elementy różnią się od siebie wieloma czynnikami, także kosztami zakupu. Oto, co wpływa na cenę akcesoriów meblowych:

 • Typ akcesoriów: Na rynku dostępne są różne rodzaje akcesoriów, m.in. rolki meblowe, zawiasy, obrotnice, żaluzje meblowe czy okucia. Elementy te dostępne są w różnych cenach.

 • Materiały wykonania: Akcesoria meblowe wyprodukowane z wysokiej jakości materiałów są droższe niż te wykonane z tworzyw o niższym standardzie. Warto jednak pamiętać, że w dłuższej perspektywie solidne akcesoria są bardziej opłacalne, mimo że początkowo trzeba liczyć się z większym wydatkiem.

 • Producent: Najlepiej zainwestować w akcesoria pochodzące od zaufanego producenta, który tworzy solidne elementy do mebli, cechujące się wytrzymałością i trwałością. Mogą być one droższe, jednak z pewnością posłużą Ci przez dłuższy czas, niż akcesoria pochodzące z niezweryfikowanych źródeł.

 • Dodatkowe właściwości: Cena akcesoriów meblowych zależy również od tego, czy posiadają jakieś dodatkowe funkcje lub właściwości. Produkty mające specjalne powłoki lub innowacyjne rozwiązania są zwykle droższe.

 • Zakup na sztuki czy zestaw: Zakup akcesoriów w zestawie zwykle jest bardziej opłacalny. Ponadto, jeśli kupujesz większą liczbę akcesoriów, możesz zapytać o rabat. Niektóre sklepy mają atrakcyjne oferty dla osób, które robią u nich duże zakupy.

Jeśli chcesz poznać dokładne ceny akcesoriów meblowych, to skontaktuj się z producentem tych elementów i poproś o przedstawienie oferty.

źródło: materiał prasowy nadesłany / sponsorowany

Redakcja Turek.net.plFB

redakcja@turek.net.pl

787 77 74 72

Podobne artykuły
Ubrań nigdy za wiele – funkcjonalne szafy do...

Ubrań nigdy za wiele – funkcjonalne szafy do sypialni, które...

4 czerw.
Styl i komfort w Twoim domu – poznaj...

Styl i komfort w Twoim domu – poznaj nowoczesne pufy

14 maj.
Materace dla dzieci: Jak zapewnić bezpieczny i...

Materace dla dzieci: Jak zapewnić bezpieczny i zdrowy sen najmłodszym?

27 kw.
Nowoczesne wnętrza nie muszą być nudne

Nowoczesne wnętrza nie muszą być nudne

22 kw.
Kawalerka do wynajęcia w Krakowie –...

Kawalerka do wynajęcia w Krakowie – przewodnik dla poszukujących

16 kw.
Masz dom w Turku? Sprawdź, z jakich...

Masz dom w Turku? Sprawdź, z jakich obowiązków musisz się wywiązać

19 mrz.

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama