środa 12 grudnia 2018

Ady, Aleksandra, Dagmary

reklama

Konrad Fornalczyk wicemistrzem świata w wyciskaniu

Konrad Fornalczyk wicemistrzem świata w wyciskaniu
 

Turkowski strongman Konrad „Kondzio” Fornalczyk zdobył tytuł Wicemistrzem Świata w wyciskaniu sztangi leżąc.

17 maja br. Konrad reprezentował Polskę w Mistrzostwach Świata na Ukrainie. - Zawody zaczynałem od ciężaru 230kg, który zaliczyłem na luzie, a później 235 kg, które też podniosłem, ale pod wpływem adrenaliny zapomniałem o komendzie – relacjonuje Fornalczyk. Z racji tego, że ciężar z pierwszego podejścia dawał Kondzowi medal, sportowiec podszedł do 240 kg, jednak nie podołał mu. Warto zaznaczyć, że formuła zawodów wymagała zatrzymania sztangi na klatce piersowiej.

reklama

- Co mnie zaskoczyło to mega doping podczas ostatniego podejścia. Przyznam szczerze, że nigdy takiego nie miałem. Nawet obsługa pomostu krzyczała, za co ogromnie dziękuję – cieszy się sportowiec - Dziękuję firmie Activlab dzięki, której udało mi się wyjechać na te Mistrzostwa.

Podobne artykuły

Tym razem wycisnął 320 kg! Konrad Fornalczyk z...

Tym razem wycisnął 320 kg! Konrad Fornalczyk z...

20 list.
Striker Turek: Zunifikowane Mistrzostwa Świata...

Striker Turek: Zunifikowane Mistrzostwa Świata w...

13 list.
Judo Tuliszków na V Memoriale im. Józefa...

Judo Tuliszków na V Memoriale im. Józefa...

13 list.
komentarze wspiera Disqus

Redakcja portalu Turek.net.pl nie odpowiada za treści zamieszczanych przez czytelników komentarzy, zastrzegając sobie jednocześnie prawo do ich moderowania oraz kasowania w przypadkach ewidentnego naruszania prawa. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach.
Wysłanie formularza jest równoznaczne z akceptacją regulaminu potalu Turek.net.pl

reklama
reklama
reklama