sobota 26 września 2020

Cypriana, Justyny, Łucji

reklama

Zawodniczki UKS Piątka Turek rywalizowały w Pleszewie

Zawodniczki UKS Piątka Turek rywalizowały w Pleszewie
 

Dnia 30.05.2015r. siatkarki UKS "Piątka" Turek brały udział w Turnieju Piłki Siatkowej Kobiet z okazji 10-lecia działalności klubu UKS "Libero" Pleszew.

Celem turnieju było przygotowanie dziewcząt do XI Ogólnopolskiej Gimnazjady w piłce siatkowej, która odbędzie się w dniach 7-10.2015 r. w Lublinie.

reklama

Nasze zawodniczki będą reprezentowały Gimnazjum nr 1 w Turku. Warto dodać, że dziewczęta grały ze starszymi od siebie o 2-3 lata zawodniczkami (juniorkami, seniorkami) ,pomimo tego bardzo dobrze radziły sobie na boisku, nie ustępując w żadnym elemencie kunsztu siatkarskiego.
 
Wyniki turnieju :
ZSMS Poznań -  Piątka Turek 2-1
ZSMS Poznań – Libero Pleszew 3-0
Piątka Turek – Libero Pleszew 2-1

Kolejność końcowa:
1.  ZSMS Poznań
2.  UKS "Piątka" Turek
3.  UKS "Libero " Pleszew

Skład drużyny: Dominika Perlińska(K), Nikola Malczewska, Katarzyna Nowak, Oliwia Marczyńska, Natalia  Stec, Martyna  Niespodziańska , Zuzanna Apelt
Trenerzy: Ewa Książka, Andrzej Malczewski

reklama

Zdaniem trenera :
Trzy lata temu wspólnie z nauczycielką Gimnazjum nr 1 i trenerem w naszym klubie Ewą Książką rozpoczęliśmy Projekt pod nazwą: „Dziewczyny z r.1999”. Współpraca polegała na przygotowaniu dziewcząt z zakresu piłki siatkowej na zajęciach w-f w klasie sportowej w Gimnazjum nr 1 i kontynuowaniu tej pracy na zajęciach klubowych UKS „Piątka” Turek w godzinach pozalekcyjnych. Obopólna praca przyniosła świetny efekt w postaci bardzo dobrych wyników sportowych. Przez 3 lata nauki w gimnazjum dziewczyny zdobyły 4 medale Mistrzostw Wielkopolski, 2 brązowe wspólnie z r.1998 (1 Gimnazjada i 1 Klubowe Mistrzostwa Wielkopolski) i  samodzielnie 2 złote ( 1 Gimnazjada i  1 Klubowe Mistrzostwa Wielkopolski), ponadto dziewczyny 3 – krotnie awansowały do ¼  Mistrzostw Polski 2- krotnie młodziczek i raz kadetek.

Podsumowaniem 3-letniej współpracy jest wygranie w tym roku przez dziewczyny Mistrzostw Wielkopolski Gimnazjum i awans do finału Mistrzostw Polski, który odbędzie się w dniach 7-10 czerwca 2015 w Lublinie.

Turniej w Pleszewie był jednym z etapów przygotowujących zespół do tych zawodów. Po turnieju w Pleszewie mogę powiedzieć, że dziewczyny są przygotowane do imprezy docelowej bardzo dobrze i jadą na ten turniej z dużymi nadziejami na końcowy sukces.

                                                                                           Andrzej Malczewski

Podobne artykuły

Małgorzata Glinka wspiera turkowski Klub...

Małgorzata Glinka wspiera turkowski Klub Sportowy...

9 wrz.
 UKS

UKS "Piątka" Turek czwartą drużyną Kadetek w...

29 lt.
Charytatywny turniej siatkówki

Charytatywny turniej siatkówki "Gramy dla Stasia".

18-12-2019

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama