niedziela 19 maja 2024

Celestyny, Iwony, Piotra

Wygrana Tura na początek rundy wiosennej

Wygrana Tura na początek rundy wiosennej - foto: M. Derucki

W pierwszym meczu inaugurującym rundę wiosenną II grupy konińskiej A-klasy MKS „Tur 1921” Turek podejmował u siebie SRW Łuczywno. Piękna pogoda przyciągnęła na stadion 1000-lecia sporo kibiców, którzy na pewno byli zadowoleni z widowiska sportowego jak i z gry naszej drużyny.

Od początku Tur zaatakował przeciwników, ale mino wielu strzałów, bramkarz gości skutecznie bronił bramki. W 24 minucie zamieszanie pod bramką gości skutecznie wykorzystał Damian Bąkowski, który umieścił piłkę w bramce, do przerwy wynik 1:0.

Na początku drugiej połowy, po faulu na naszym zawodniku, sędzia podyktował rzut karny, co skutecznie na bramkę zamienił Patryk Muszyński. Siedem minut później wynik spotkania dopełnił Bartosz Grabowski, który po świetnym podaniu Błażeja Mierzwy umieścił piłkę w siatce gości.

Mecz zakończył się wynikiem 3:0

Bramki dla Tura:

24’ Damian Bąkowski; 50’ Patryk Muszyński (karny); 57’ Bartosz Grabowski (asys. - Błażej Mierzwa)

Skład Tura: Dariusz Brzostowski, Błażej Mierzwa, Rafał Pietraszek, Kuba Młynarski (70’ Przemysław Kaczmarek), Tomasz Płoszka, Zbigniew Kowalski (62’ Robert Bąkowski), Patryk Muszyński, Bartosz Grabowski, Damian Bąkowski (82’Patryk Poszwa), Jakub Dudek (80’ Patryk Gruca), Szymon Izydorczyk.

Wszyscy kibice zauważyli, że zespół Tura grał w nowych strojach firmy ZINA, ufundowanych przez EVEX LOGISTIC Andrzeja Izydorczyka. Podziękowania należą się także dla naszych pozostałych sponsorów. Pragniemy również podziękować nowym spikerom naszej drużyny, Szymonowi Wachowskiemu i Michałowi Jasnowskiemu, Panom ze służby porządkowej oraz chłopcom z zespołu Młodzika Młodszego, którzy podawali piłki podczas meczu. Przede wszystkim za ogromne zaangażowanie w meczu podziękowania należą się całemu zespołowi oraz trenerowi Dawidowi Jóźwiakowi i Kierownikowi zespołu Łukaszowi Zychowi, którzy w sobotę od rana przygotowywali klub oraz stadion do meczu.

A co najważniejsze, Zarząd, zawodnicy i trenerzy dziękują prawdziwym kibicom naszego zespołu, którzy kolejny raz nie zawiedli, licznie przychodząc na stadion.

Zapraszamy na kolejny ligowy mecz na stadionie 1000-lecia ul. Sportowa 3 w Turku, 09.04.2016 godz. 17:00 MKS „Tur1921” Turek vs Grom Malanów.