piątek 19 kwietnia 2024

Alfa, Leonii, Tytusa

II Nocna Dycha Kopernikańska 2016

II Nocna Dycha Kopernikańska 2016 - Foto: archiwum prywatne nadesłane przez KB Maraton

W sobotni wieczór odbyła się II Nocna Dycha Kopernikańska. Biegacze wystartowali na dystansie 10 oraz 5 kilometrów.

Start biegu na 10 km nastąpił o godz. 22:00 spod Centrum Handlowego Atrium Copernicus. Zawodników na tej trasie obowiązywał limit czasu wynoszący 1 h 45 minut. 50 minut mieli biegacze, którzy zdecydowali się na pokonanie 5-kilometrowego odcinka. Start biegu na 5 km nastąpił o godz. 22:45. Trasa biegu pokrywała się z trasą biegu na 10 km i przebiegała od hotelu Copernicus przy Bulwarze Filadelfijskim do stadionu przy ul. Bema.

Udział w imprezie zadeklarowało ponad 2 tys. osób. Bieg ukończyło 1183 zawodników a wśród nich biegacze naszego klubu, którzy wrócili z nowymi rekordami życiowymi. Ogromne gratulacje dla Jerzego Urbańczyka, który w swojej kategorii wiekowej stanął na pierwszym stopniu podium, a w klasyfikacji generalnej i z czasem 36:10 zajął 10 miejsce.

Michał Rzempołuch - 36:42

Andrzej Nowinowski - 38:58

Tomek Łuczak - 43:30

Krzysztof Krawczyk - 44:22

Marcin Łukasik - 46:38

Maciej Filipowicz - 46:40

Mikołaj Pakuła - 46:44

Daria Zając - 50:20