sobota 25 września 2021

Aureli, Kamila, Kleofasa

12°C zachmurzenie małe Pogoda 7 dni »
reklama

Bieg Pamięci Żołnierzy Wyklętych już dziś

Bieg Pamięci Żołnierzy Wyklętych już dziś
 

Klub Biegacza MARATON Turek, Muzeum Miasta Turku im. Józefa Mehoffera i stowarzyszenie TERAZ TUREK podjęły się zorganizowania pierwszego w historii miasta Biegu Pamięci Żołnierzy Wyklętych. Wydarzenie odbędzie się w dniu 5 marca br., początek przewidziany jest na godzinę 12:00. Tempo biegu będzie rekreacyjne, dostosowane do wszystkich uczestników.

Bieg zostanie podzielony na dwa etapy, po pierwszym uczestnicy będą mogli rozgrzać się ciepłymi napojami. Następnie przejdziemy do oficjalnej części biegu: oddamy hołd bohaterom, złożymy wieńce i znicze. Potem zostanie odczytany krótki rys historyczny dotyczący Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych oraz na temat pomnika żołnierzy AK, miejsca wokół którego zbierzemy się. Po tej części ponownie przebiegniemy około trzykilometrową trasę, wracając na parking leśny.

Dokładniejszy program zawarty jest na grafice.

materiał prasowy

Bieg Pamięci Żołnierzy Wyklętych już dziś

Podobne artykuły

Biegli i maszerowali ku czci Żołnierzy...

Biegli i maszerowali ku czci Żołnierzy Wyklętych w...

19 wrz.
Jeszcze tylko dziś szansa na udział w

Jeszcze tylko dziś szansa na udział w "Biegu Tropem...

17 wrz.
Pracownicy muzeum opowiadali o

Pracownicy muzeum opowiadali o "Żołnierzach Wyklętych"

4 mrz.

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama