środa 28 lipca 2021

Ady, Wiwiany, Sylwiusza

22°C pochmurno z przejaśnieniami Pogoda 7 dni »
reklama

Walczyli podczas II Chodzieskich Konfrontacji K-1 Rulez

Walczyli podczas II Chodzieskich Konfrontacji K-1 Rulez
 

8 kwietnia reprezentacja Klubu Sportów i Sztuk Walk w Turku wzięła udział w II Chodzieskich Konfrontacjach K – 1 Rulez. W składzie naszej reprezentacji znaleźli się: Adrian Nita, Dominik Zomer oraz Michał Mielczarek. Opiekunem całej grupy był trener Kamil Więcławek. Organizatorem zawodów był Chodzieski Klub Sztuk i Sportów Walki pod przewodnictwem Edyty Dembińskiej.

Adrian Nita walczył w kategorii do 71 kg. Jego przeciwnikiem Przemysław Talar z Poznańskiej Kohorty. Jak na tą kategorie wagową przystało prędkość oraz częstotliwość technik jest na bardzo wysokim poziomie. Tak też było w tej walce. Doświadczenie zawodnika z Turku pozwoliło w pełnej wymianie wyprowadzić kończący kopniak na wątrobę. Magiczna lewa Adriana znów nie zawiodła i pozwoliła mu zakończyć pojedynek przed czasem już w pierwszej rundzie!

reklama

Wracający ze sportowej emerytury Michał Mielczarek mierzył się z Karolem Raczkiem zawodnikiem Beluch Boxing Club Nakło. Michał nie zmieścił się w limicie wagowym do 71 kg i walczył w średniej do 75 kg. Jego przeciwnik przekroczył swój limit wagowy i ostatecznie mierzyli się w umownej kategorii – 77 kg. Wywodzący się z bokserskiego klubu przeciwnik Michała od początku zadawał serie mocnych uderzeń na głowę i tułów. Szybko przeliczył swoje możliwości, gdyż bardzo dobra praca na nogach i perfekcyjnie wyprowadzone ciosy proste zakończone kopnięciami pozwoliła opanować sytuacje. Cała walka prowadzona w ten sposób pozwoliła wykończyć zawodnika z Nakło po trzech rundach.

Jako pierwszy, otwierający listę osób klubu z Turku i cała gale na tatami prezentował się Dominik Zomer. Jego przeciwnikiem był zawodnik Beluch Boxing Club Nakło - Piotr Malikowski. Przeciwnik Dominika od początku walki wyszedł bardzo agresywnie do przodu, zadając silne serie kopnięciami frontalnymi. Rodzaj pola walki (pola walki bez lin) spowodował że zawodnik z Turku nie mógł skrócić swojego przeciwnika. Malikowski częściej rozpoczynał swoje akcje, które mimo częstotliwości raz po raz były kontrowane przez Zomera. Taki stan walki toczył się przez dwie pierwszej rundy. W rundzie trzeciej zmęczony stopowaniem Malikowski, ustąpił pola walki Dominikowi ale to nie wystarczyło na ostateczne zwycięstwo. Dominik przegrał na punkty po trzech rundach swój pojedynek.

Serdecznie zapraszamy wszystkich chętnych na treningi, które od kwietnia odbywać się będą również w profesjonalnym ringu. Zajęcia odbywają się z podziałem na wiek i zaawansowanie. Szczegółowe informacje pod numerem telefonu: 661472143

reklama

Zarząd Klubu składa serdeczne podziękowania sponsorom ANGIE POWER SERVICE Dominik Raczyński , PGKiM Turek, OSP Turek, UM Turek, Firma Zesiuk.

materiał nadesłany

Podobne artykuły

Przyznano stypendia sportowe

Przyznano stypendia sportowe

24 czerw.
Udanym turniejem w Starachowicach zawodnicy...

Udanym turniejem w Starachowicach zawodnicy KSiSW...

22 czerw.
Turniej Pierwszego Kroku w Malanowie

Turniej Pierwszego Kroku w Malanowie

19 czerw.

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama