czwartek 13 sierpnia 2020

Elwiry, Hipolita, Radosławy

reklama

Puchar Polski: Orzeł odpadł, Tulisia gra dalej. Wynik mógł być zupełnie inny

Puchar Polski: Orzeł odpadł, Tulisia gra dalej. Wynik mógł być zupełnie inny
 

Jak zauważył po środowym meczu jeden z kibiców, Orzeł Kawęczyn (A-klasa) mógł dwa razy wygrać potyczkę w ramach II rundy Pucharu Polski. Tak się jednak nie stało i to Tulisia Tuliszków (klasa okręgowa) zagra w III rundzie tychże zmagań na szczeblu Konińskiego Okręgowego Związku Piłki Nożnej. Niespodzianka była jednak blisko, a sytuacja w rzutach karnych zmieniała się jak w kalejdoskopie.

Dlaczego Orzeł mógł aż dwa razy wygrać ten mecz? Po pierwsze chodzi o to, że przez większość spotkania Orzeł prowadził. W 15 minucie gola dla zespołu z Kawęczyna zdobył Przemysław Przybylak. Wynik ten utrzymał się prawie do końca meczu i niewiele brakowało, by w ten sposób Orzeł awansował do III rundy. Stało się jednak inaczej. Oto bowiem w 88 minucie gola na 1:1 strzelił Jakub Cieślak z Tulisii. Wynik nie zmienił się w ciągu pozostałych 2 minut regulaminowego czasu gry, ani w trakcie 3 doliczonych.

reklama

Dogrywki nie było, a zawodnicy od razu zabrali się za strzelanie karnych. Warto dodać, że karne egzekwowane były w wybitnie niekorzystnych warunkach – w deszczu, panującym już półmroku.

Także i w tym przypadku Orzeł miał awans na wyciągnięcie ręki. Oto bowiem po 3 seriach strzałów wynik w karnych wynosił 3:2 na korzyść Orła. Później dla piłkarzy z Kawęczyna było jednak coraz gorzej. Pojawił się strzał obroniony, pojawił i przestrzelony, który minął bramkę. Tymczasem zawodnicy Tulisii nie pomylili się już ani razu. Koniec końców Orzeł Kawęczyn przegrał w karnych z Tulisią Tuliszków 3:4 i odpadł z Pucharu Polski KOZPN.

Z rozgrywkami Pucharu Polski w środowy wieczór pożegnała się też Kasztelania Brudzew, która przegrała na wyjeździe ze Zjednoczonymi Rychwał 2:5. Bramki dla Kasztelanii zdobyli Łukasz Pamin i Damian Kotkowski.

Pojedynki w ramach III rundy Pucharu Polski OZPN Konin obejrzymy w środę 20 września. Wtedy do gry powinien wkroczyć IV-ligowy MKS Tur 1921 Turek.

AW

Podobne artykuły

Tur 1921 Turek pokonuje Tulisię Tuliszków 6:1

Tur 1921 Turek pokonuje Tulisię Tuliszków 6:1

17-10-2019
Sukces reprezentacji dzieci i młodzieży z klubu...

Sukces reprezentacji dzieci i młodzieży z klubu...

28-05-2019
Piłkarskie emocje już dziś. Przyjdź na mecz w...

Piłkarskie emocje już dziś. Przyjdź na mecz w ramach...

24-04-2019

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama