czwartek 23 września 2021

Bogusława, Liwiusza, Tekli

9°C słabe opady deszczu Pogoda 7 dni »
reklama

Piłka Siatkowa: Półfinały Mistrzostw Polski

Piłka Siatkowa: Półfinały Mistrzostw Polski - foto: materiał nadesłany
foto: materiał nadesłany 

W dniach 12-13 maja 2018 roku w Warszawie odbył się turniej półfinałowy Mistrzostw Polski Młodziczek. W zawodach wzięły udział następujące zespoły: UKS Barnim Goleniów, MOSM Tychy, UKS Piątka Turek i gospodarz zawodów UKS Atena Warszawa.

Zawody trwające 2 dni były podsumowaniem całego sezonu rozgrywek w tej kategorii wiekowej. Nasze młodziczki przystępowały do tych zawodów pełne optymizmu (po wcześniejszym sukcesie – Wicemistrzostwo Wielkopolski i awansie do półfinałów MP), jednak faworytkami turnieju były zespoły z Warszawy - Wicemistrz Polski, Goleniowa czy Tych. Pomimo trudnej grupy jaką trafiliśmy nasz zespół dzielnie walczył, do Finałów Mistrzostw Polski nie awansował. Niemniej jednak jest to historyczny wynik w tej kategorii wiekowej dziewcząt w naszym mieście.

reklama

Podsumowując 2- letni etap w kategorii młodziczek wynik jaki ten zespół uzyskał jest najlepszy w historii klubu i miasta, patrząc na krótki czas trenowania. Drużyna młodziczek powstała dwa lata temu i zaczynała od początku, bez wcześniejszego etapu mini piłki siatkowej, które przeszły wszystkie zespoły uczestniczące w półfinale. Zaangażowanie jakie dziewczyny włożyły na treningach zaowocowało medalem na Mistrzostwach Wielkopolski oraz awansem do Ćwierćfinałów i Półfinałów MP, tym samym znalazły się w najlepszej 16 Polski, a to ogromny sukces.

W tym miejscu chciałabym podziękować dziewczynom za dobrze przepracowane treningi, zaangażowanie i za to ,że uwierzyły mi jako trenerowi oraz w sukces i cel jaki sobie postawiłyśmy na początku naszej przygody siatkarskiej. Chciałabym życzyć dziewczynom dalszych sukcesów, pozytywnego zaangażowania na treningach i kolejnych awansów.

Ewa Książka
Zarząd Klubu UKS Piątka Turek składa serdeczne podziękowania za sfinansowanie wyjazdu na Półfinały Mistrzostw Polski do Warszawy panu Burmistrzowi Romualdowi Antosikowi, Starostwu Powiatowemu oraz sponsorom którzy wspierali nas przez cały sezon 2017/2018.

Podobne artykuły

Kadetki UKS Piątka Turek zdobywają Warszawę!...

Kadetki UKS Piątka Turek zdobywają Warszawę!...

7 wrz.
3 i 4 miejsce w Finale Mistrzostw Wielkopolski...

3 i 4 miejsce w Finale Mistrzostw Wielkopolski...

5 lip.
Młodziczki z UKS Piątka 5-tą drużyną...

Młodziczki z UKS Piątka 5-tą drużyną Wielkopolski w...

27 maj.

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama