czwartek 25 kwietnia 2024

Jarosława, Marka, Wiki

Paweł Wasiak z Oyama Karate Wicemistrzem Polski

Paweł Wasiak, jeden z trenerów Turkowskiego Klubu Karate OYAMA, wywalczył tytuł Wicemistrza Polski podczas XXIII Mistrzostw Polski OYAMA PFK w Kumite.

Mistrzostwa rozgrywane były 19 maja 2018 r. w Jeleniej Górze. Wystartowało w nich około 300 zawodników z 34 klubów z całej Polski. Wśród startujących był Paweł Wasiak 1 dan, reprezentujący Turkowski Klub Karate OYAMA. Towarzyszyli mu: trener Włodzimierz Rygiert 4 dan oraz Marek Kruk 2 dan, który był jednym z sędziów podczas Mistrzostw.

Paweł Wasiak startował w konkurencji Knockdown, w kategorii seniorów do 70 kg (-70 kg). Wygraną walkę eliminacyjną stoczył z zawodnikiem z Krakowa. W kolejnej wygranej walce półfinałowej spotkał się z zawodnikiem z Rzeszowa. O finał z kolei walczył z przyszłym Mistrzem Polski z Piotrkowa. Tę jedyną walkę przegrał, zajmując tym samym drugie miejsce i tytuł Wicemistrza Polski.

To wielki sukces i jednocześnie wspaniałe półrocze tego roku dla sensei Pawła Wasiaka. W marcu tego roku obecny Wicemistrz Polski, zdobył Puchar Polski Oyama Cup w Knockdown w Rzeszowie, wygrywając wszystkie stoczone walki.

Sensei Pawłowi Wasiakowi gratulujemy sukcesów i życzymy kolejnych.