czwartek 16 lipca 2020

Eustachego, Mariki, Mirelli

reklama

Karatecy spędzali wakacje w Powidzu

Karatecy spędzali wakacje w Powidzu
 

Po raz kolejny karatecy z Klubu Sportów i Sztuk Walk wypoczywali na obozie sportowo- rekreacyjnym w Powidzu. Tym razem odbyły się dwa turnusy z podziałem na grupy wiekowe. W pierwszym turnusie do lat 10 udział wzięło 59 karateków, natomiast w drugim powyżej 10 lat grupa liczyła 73 uczestników.

Treningi odbywały się 2 razy dziennie w hali sportowej  lub na Orliku, a także w parku krajobrazowym przylegającym do Jeziora Powidzkiego. Karatecy korzystali również z placu zabaw i placu do ćwiczeń rozwojowo treningowych.

reklama

Tradycją już stał się trening nocny przy świetle księżyca, ale i tu na uczestników drugiego turnusu czekała niespodzianka , ponieważ nocne treningi były dwa. Był też czas na odpoczynek - plażowanie, zabawy w wodzie, dyskoteki  czy mecz Polska – Japonia, który dostarczył  wiele emocji .

Oprócz tego obozowicze rozgrywali turnieje piłki nożnej, jak chociażby mecz sensei – karatecy, rywalizowali na torze przeszkód czy w przeciąganiu liny. Wzięli również udział w XXIV biegach rekreacyjnych Nie obyło się bez wakacyjnych tatuaży i kolorowych warkoczyków we włosach. Były też ogniska i pieczenie kiełbasek oraz prezentacje grup. Uczestnicy II turnusu korzystali również z atrakcji odbywających się XXIV Dni Powidza, gdzie gwiazdą wieczoru był m.in. zespól K.A.S.A, kabaret CZESUAF czy Paweł Stasiak z zespołem PAPA D. Miłą niespodzianką było zaproszenie naszego klubu przez wójta Powidza p. Jakuba Gwit do przeprowadzenia pokazu i zaprezentowania swoich umiejętności dla powidzkiej publiczności w ramach obchodów Dni.

Jak co roku grupa karateków przebywająca pierwszy raz na obozie wzięła udział w chrzcie na Samuraja, przechodząc testy wytrzymałości  i  odwagi.  Było to dla niektórych, nie lada wyzwanie.

reklama

Podsumowaniem obozu był egzamin na wyższe stopnie uczniowskie, a głównym egzaminatorem był sensei Dariusz Jasiakiewicz i Maciej Kowalczyk.

Kierownikiem  obozu była Bożena Jasiakiewicz, natomiast zajęcia prowadzili trenerzy: Dariusz Jasiakiewicz, Maciej Kowalczyk, Daniel Pakuła , Artur  Mikołajczak. 

Zaczynamy nowy nabór do sekcji klubu dla dzieci i młodzieży oraz dorosłych. Klub jest stowarzyszeniem nie prowadzącym działalność gospodarczą www.karate.turek.net.pl.

materiał nadesłany

Podobne artykuły

Festyn na zakończenie szkoleń w Turkowskim...

Festyn na zakończenie szkoleń w Turkowskim Klubie...

27 czerw.
Stypendia sportowe dla zawodników Klubu Sportów...

Stypendia sportowe dla zawodników Klubu Sportów i...

26 czerw.
Egzamin karateków na stopnie szkoleniowe kyu

Egzamin karateków na stopnie szkoleniowe kyu

22 czerw.

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama