poniedziałek 19 listopada 2018

Elżbiety, Faustyny, Pawła

reklama

Karatecy spędzali wakacje w Powidzu

Karatecy spędzali wakacje w Powidzu
 

Po raz kolejny karatecy z Klubu Sportów i Sztuk Walk wypoczywali na obozie sportowo- rekreacyjnym w Powidzu. Tym razem odbyły się dwa turnusy z podziałem na grupy wiekowe. W pierwszym turnusie do lat 10 udział wzięło 59 karateków, natomiast w drugim powyżej 10 lat grupa liczyła 73 uczestników.

Treningi odbywały się 2 razy dziennie w hali sportowej  lub na Orliku, a także w parku krajobrazowym przylegającym do Jeziora Powidzkiego. Karatecy korzystali również z placu zabaw i placu do ćwiczeń rozwojowo treningowych.

reklama

Tradycją już stał się trening nocny przy świetle księżyca, ale i tu na uczestników drugiego turnusu czekała niespodzianka , ponieważ nocne treningi były dwa. Był też czas na odpoczynek - plażowanie, zabawy w wodzie, dyskoteki  czy mecz Polska – Japonia, który dostarczył  wiele emocji .

Oprócz tego obozowicze rozgrywali turnieje piłki nożnej, jak chociażby mecz sensei – karatecy, rywalizowali na torze przeszkód czy w przeciąganiu liny. Wzięli również udział w XXIV biegach rekreacyjnych Nie obyło się bez wakacyjnych tatuaży i kolorowych warkoczyków we włosach. Były też ogniska i pieczenie kiełbasek oraz prezentacje grup. Uczestnicy II turnusu korzystali również z atrakcji odbywających się XXIV Dni Powidza, gdzie gwiazdą wieczoru był m.in. zespól K.A.S.A, kabaret CZESUAF czy Paweł Stasiak z zespołem PAPA D. Miłą niespodzianką było zaproszenie naszego klubu przez wójta Powidza p. Jakuba Gwit do przeprowadzenia pokazu i zaprezentowania swoich umiejętności dla powidzkiej publiczności w ramach obchodów Dni.

Jak co roku grupa karateków przebywająca pierwszy raz na obozie wzięła udział w chrzcie na Samuraja, przechodząc testy wytrzymałości  i  odwagi.  Było to dla niektórych, nie lada wyzwanie.

reklama

Podsumowaniem obozu był egzamin na wyższe stopnie uczniowskie, a głównym egzaminatorem był sensei Dariusz Jasiakiewicz i Maciej Kowalczyk.

Kierownikiem  obozu była Bożena Jasiakiewicz, natomiast zajęcia prowadzili trenerzy: Dariusz Jasiakiewicz, Maciej Kowalczyk, Daniel Pakuła , Artur  Mikołajczak. 

Zaczynamy nowy nabór do sekcji klubu dla dzieci i młodzieży oraz dorosłych. Klub jest stowarzyszeniem nie prowadzącym działalność gospodarczą www.karate.turek.net.pl.

materiał nadesłany

Podobne artykuły

Medale na Niepodległość

Medale na Niepodległość

13 list.
III Ogólnopolski Turniej Karate w Bydgoszczy

III Ogólnopolski Turniej Karate w Bydgoszczy

2 list.
Zdobyli medale podczas Ogólnopolskiego Turnieju...

Zdobyli medale podczas Ogólnopolskiego Turnieju...

2 list.
komentarze wspiera Disqus

Redakcja portalu Turek.net.pl nie odpowiada za treści zamieszczanych przez czytelników komentarzy, zastrzegając sobie jednocześnie prawo do ich moderowania oraz kasowania w przypadkach ewidentnego naruszania prawa. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach.
Wysłanie formularza jest równoznaczne z akceptacją regulaminu potalu Turek.net.pl

reklama
reklama
reklama