sobota 25 września 2021

Aureli, Kamila, Kleofasa

13°C zachmurzenie umiarkowane Pogoda 7 dni »
reklama

II Mini Olimpiada Aktywności Motorycznej.

II Mini Olimpiada Aktywności Motorycznej.
 

W czwartek, 15 listopada 2018r. r w sali gimnastycznej Zespołu Szkól Technicznych w Turku odbyła się II Mini Olimpiada Aktywności Motorycznej. W zawodach wzięło udział 45 małych sportowców: wychowanków samorządowych przedszkoli Nr 4, 5, 6, 8, przedszkola niepublicznego Magiczna Chatka i Mali Odkrywcy a także uczniowie Specjalnego Ośrodka Szkolno - Wychowawczego w Turku.

Celem Olimpiady oprócz dobrej zabawy było zaaranżowanie warunków udziału w sporcie dzieciom o słabszej kondycji psychofizycznej, stworzenie możliwości prezentacji swoich umiejętności i współzawodnictwa a także promowanie idei sportu i aktywności fizycznej wśród najmłodszych.

reklama

Zawodnicy zmierzyli się ze sobą pokonując kolejno 3 tory przeszkód. Mali sportowcy musieli pokonać przeszkody, przejść przez tunel z tkaniny, przejść i przeciągnąć się po ławeczce, rzucić piłką do kosza lub wykonać strzał do bramki. Nie zawsze było prosto i łatwo, ale najważniejsze, że wszyscy zaprezentowali swoje umiejętności a tak gorącego dopingu kibiców mogliby pozazdrościć olimpijscy sportowcy.

W przerwach pomiędzy konkurencjami był czas na zabawy ruchowo - integracyjne oraz krótką wizytę zaprzyjaźnionej postaci z bajki - wielkiego pluszowego Minionka.

Na koniec wszyscy uczestnicy zawodów dostali medale i nagrody a każda grupa w podziękowaniu za tak gorący aplauz otrzymała bukiet kolorowych balonów.

reklama

Organizatorami imprezy byli: Stowarzyszenie „Przyjaźni Dzieciom”, Specjalny Ośrodek Szkolno - Wychowawczy
Współorganizatorem - Starostwo Powiatowe w Turku.

materiał nadesłany

Podobne artykuły

Sukces wychowanków Specjalnego Ośrodka...

Sukces wychowanków Specjalnego Ośrodka...

12-03-2020
Podwójny sukces ucznia z SP4

Podwójny sukces ucznia z SP4

26-02-2020
Recytatorski konkurs w Turku z wyróżnieniem dla...

Recytatorski konkurs w Turku z wyróżnieniem dla jego...

27-01-2020

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama