sobota 15 sierpnia 2020

Marii, napoleona, Stelii

reklama

Pierwszy mecz i pierwsze zwycięstwo! LFA wygrywa na inaugurację Wielkopolskiej IV ligi kobiet!

Pierwszy mecz i pierwsze zwycięstwo! LFA wygrywa na inaugurację Wielkopolskiej IV ligi kobiet! - foto: Ireneusz Oleksy.
foto: Ireneusz Oleksy. 

7 kwietnia 2019 był dla LFA Turek historyczną datą, to właśnie tego dnia po pół roku od otwarcia akademii udało się wystartować w rozgrywkach ligi seniorek. Inauguracja rozgrywek Wielkopolskiej IV ligi przypadła na piękną słoneczną niedzielę co przyciągnęło na trybuny sporą grupę kibiców.

Mecz zaczął się od przewagi zawodniczek LFA i tak było praktycznie przez cały mecz. Rywalki tylko kilka razy zawitały pod naszą bramkę gdyż świetnie spisywała się nasza linia obronna. Mimo przewagi nasze zawodniczki nie potrafiły pokonać dobrze dysponowanej bramkarki z Pniew. Udało się to w ostatniej akcji pierwszej połowy kiedy to Estera Malesza minęła kilka rywalek i w sytuacji sam na sam pokonała bramkarkę rywalek. Po przerwie gra wyglądała podobnie. Wynik podwyższyła obrończyni Oliwia Bąk, która wykorzystała dośrodkowanie z rzutu rożnego Julii Olek. Gdyby nasze zawodniczki były skuteczniejsze wynik mógł być wyższy. Po ostatnim gwizdku zawodniczki mogły się cieszyć ze zdobycia pierwszych 3 punktów w rozgrywkach IV ligi.

reklama

"Miałem sporę obawy przed tym meczem, gdyż czas od momentu kiedy otrzymaliśmy informację o starcie w lidze do pierwszego meczu był dość krótki i przygotowania musiały się odbyć w szybkim tempie. Udało się rozegrać tylko dwa mecze sparingowe na dużym boisku w których organizacja gry zespołu pozostawiała wiele do życzenia. Moje zawodniczki są jednak bardzo ambitne i po wielu korektach bardzo szybko wyeliminowały dużą część błędów z tych sparingów i we wczorajszym meczu wiele założeń zrealizowały bardzo dobrze. W pierwszej połowie mieliśmy sporo stałych fragmentów gry jednak nic z nich nie wynikało. W przerwie postanowiłem zmienić wariant rozegrania i wykonawczynię rzutów rożnych i przyniosło to efekt już w pierwszej akcji po której zdobyliśmy bramkę, a i przy kolejnych było spore zagrożenie. Jestem dumny z postawy zawodniczek, do poprawy jest jeszcze wiele aspektów, jednak z taką ambicją jaką posiadają moje zawodniczki wierze ze uda nam się zrobić kolejny krok do przodu, a przy tym czerpać radość z gry w piłkę bo to jest najważniejsze" podsumował trener Konrad Grzelak

"Chciałbym podziękować wszystkim kibicom, którzy licznie przybyli na mecz i dopingowali nasze dziewczyny. Dziękuję również dyrektorowi OSIR za udostępnienie obiektu i przygotowanie boiska do gry"- Prezes Michał Chachuła

LFA Turek 2-0 Sokół Pniewy. Barmki: 40' Estera Malesza,  45' Oliwia Bąk

reklama

Skład: Gabriela Pantachowicz, Anna Adamus, Daria Lepczyńska, Oliwia Bąk, Julia Olek(kapitan), Estera Malesza, Monika Poniedziałek, Oliwia Kuras, Paulina Witaszek, Natalia Lepczyńska, Kinga Jóźwiak, Maja Kaleta, Inga Śmiglewska, Andzelika Łukaszewska,Dominika Kubka

foto: Ireneusz Oleksy

Podobne artykuły

Turniej piłki nożnej w Smulsku. Zwyciężyli...

Turniej piłki nożnej w Smulsku. Zwyciężyli GOMBAO i...

12 sierp.
Tur 1921 Turek wygrywa w I Turnieju im. Mariana...

Tur 1921 Turek wygrywa w I Turnieju im. Mariana...

3 sierp.
Intensywny weekend drużyn Tura 1921 Turek.

Intensywny weekend drużyn Tura 1921 Turek.

27 lip.

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama