poniedziałek 03 sierpnia 2020

Augustyna, Kamelii, Lidii

reklama

Licealistki mistrzyniami rejonu konińskiego w Plażowej Piłce Siatkowej

Licealistki mistrzyniami rejonu konińskiego w Plażowej Piłce Siatkowej - źródło: I LO w Turku
źródło: I LO w Turku 

„Plażówka” to odmiana standardowej formy sportu, jakim jest piłka siatkowa, znana wszystkim  zwłaszcza w obliczu wysokiej temperatury i słonecznej pogody. W zeszły piątek, 24 maja odbyły się Mistrzostwa Rejonu Konińskiego w Plażowej Piłce Siatkowej, podczas których zwycięstwo odniosły reprezentantki I Liceum Ogólnokształcącego w Turku pod opieką  Katarzyny Małachowskiej – Klaudia Jasiak, Kamila Matuszak oraz Aleksandra Kąpielska, awansując jednocześnie do Mistrzostw Wielkopolski.

„Zawody przebiegły bez jakichkolwiek problemów technicznych czy kontuzji, a pogoda była niemalże idealna do siatkówki plażowej.  Pierwszy mecz w grupie z Sompolnem niestety przegrałyśmy, lecz następny już poszedł o wiele lepiej, co przyniosło nam pewne wyjście z grupy. W meczu finałowym spotkałyśmy się z dziewczynami z naszego pierwszego spotkania – pomimo tego, że wcześniej z nami wygrały, tym razem było odwrotnie, co zapewniło nam awans do Mistrzostw Wielkopolski z pierwszego miejsca w rejonie. Jesteśmy bardzo szczęśliwe, szczególnie, że w tym składzie grałyśmy ze sobą dopiero drugi raz” – komentuje Klaudia Jasiak, nieukrywająca radości ze zwycięstwa.

reklama

Mistrzostwa Wielkopolski w Plażowej Piłce Siatkowej już 5 czerwca we Wrześni. Trzymamy kciuki za dziewczyny – niech ta dobra passa trwa i prowadzi was do kolejnych zwycięstw!

JM

Podobne artykuły

 UKS

UKS "Piątka" Turek czwartą drużyną Kadetek w...

29 lt.
Malanów zdominował Mistrzostwa Powiatu...

Malanów zdominował Mistrzostwa Powiatu Tureckiego w...

19 lt.
Zimowy Turniej Sportów Walki

Zimowy Turniej Sportów Walki

1 lt.

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama