środa 12 sierpnia 2020

Hilarii, Juliana, Lecha

reklama

Podsumowanie Mistrzostw Świata w udawaniu gry w piłkę Przykona 2019

Podsumowanie Mistrzostw Świata w udawaniu gry w piłkę Przykona 2019 - foto: Karol Fester / Piasek Potworów
foto: Karol Fester / Piasek Potworów 

W minioną sobotę, 13 lipca rozegrano trzecią edycję Mistrzostw Świata w udawaniu gry w piłkę nożną, tym razem najgorsi kopacze świata spotkali się na boisku sportowym w Psarach, koło Przykony. Część ekip przyjechała na Estadio Teleszyneum bezpośrednio ze swoich miejscowości, znużeni trudami podróży i różnymi czynnościami rozgrzewkowymi wręcz wypadali ze swoich busów. Część drużyn natomiast intensywnie oddawała się rozkoszy treningów podczas wieczoru poprzedzającego imprezę, kiedy to został zorganizowany oficjalny trening w ośrodku wypoczynkowym Surf Base nad zbiornikiem Przykona. Razem z piłkarzami do Przykony dotarła masa kibiców z najróżniejszych zakątków tak Polski, jak i świata – z informacji jakie posiadają organizatorzy wynika, że przyjechali kibice tak ze Szczecina czy Kielc, jak i osoby na co dzień mieszkające w Arabii Saudyjskiej!

Podczas samych Mistrzostw 16 drużyn rozegrało 48 meczów, każdy z nich trwał 11 minut 11 sekund. W wyniki tej zaciętej rywalizacji wyłoniony został 1(!) mistrz. Po roku przerwy tytuł najgorszej drużyny świata wrócił do PKS Orzeł Dziadowice-Folwark, który we finale został pokonany przez legendarnie słabą LZS Chrząstawę. Antynagrodę za niezrozumienie idei zawodów i zajęcie pierwszego miejsca zdobyli debiutanci z Tartaka Klamry, za co zostali solidarnie wybuczeni przez resztę kartofliskowej społeczności. Nagroda specjalna za zajęcie 7 miejsca trafiła do rąk słynnych, warszawskich Kokosów.

reklama

Podczas dekoracji zostały wręczone także trzy nagrody indywidualne za wybitne osiągnięcia w turnieju na najniższym poziomie. W ten sposób tytuł „Największej fujary” trafił do bramkarza zespołu Kartofliska.pl, tytuł „Wzór trzeźwości” zdobył Michał Mormul – postać znana z Twittera, groundhopper, a podczas turnieju piłkarz Muchoboru Wrocław, natomiast najważniejsza nagroda indywidualna, czyli „Mister turnieju” padła łupem zagranicznej gwiazdy mundialu, Hansa Bressincka!

Kibice i piłkarze bez pytania o zgodę i szczegóły organizatorów zapowiedzieli, że przyjadą do Przykony za rok, to o tyle ciekawe, że organizatorzy nie są pewni czy po raz kolejny podejmą się trudu zorganizowania zawodów na tak niskim poziomie. Nie mniej, Piotr Bukowiecki i Radosław Rzeźnikiewicz z kanału Kartofliska.pl pragną podziękować wszystkim kibicom i piłkarzom za przybycie, ze szczególnym uwzględnieniem drużyny Teleszyna Przykona, której to piłkarze i działacze pomogli w dopięciu wszystkiego na ostatni guzik. Organizatorzy dziękują także Damianowi z ośrodka Surf Base za wspaniały catering i świetnie przygotowany „biforek” i „afterek” i godne zniesienie trudów obcowania z najgorszymi piłkarzami.

materiał nadesłany

Podobne artykuły

Poznajcie kolejne drużyny Mistrzostw Świata w...

Poznajcie kolejne drużyny Mistrzostw Świata w...

11-07-2019
Przegląd drużyn z grupy C. Mistrzostwa w...

Przegląd drużyn z grupy C. Mistrzostwa w udawaniu...

08-07-2019
Kolejne fajtułapy, które chcą wygrać...

Kolejne fajtułapy, które chcą wygrać Mistrzostwa...

04-07-2019

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama