czwartek 26 listopada 2020

Leona, Leonarda, Lesławy

reklama

Sukces zawodników UKS Judo z Tuliszkowa na Mistrzostwach Polski Młodzików

Sukces zawodników UKS Judo z Tuliszkowa na Mistrzostwach Polski Młodzików
 

W dniach 19-20 października w Jastrzębiu Zdrój odbyły się Mistrzostwa Polski Młodzików, czyli najważniejsza impreza dla danej kategorii wiekowej. Organizatorem imprezy był Polski Związek Judo, Ministerstwo Sportu i Turystyki, miasto Jastrzębie Zdrój, Śląski Związek Judo oraz Klub Judo Koka Jastrzębie.

Na matach zgromadziło się 438 zawodników z całej Polski, którzy w tych dniach przyjechali po jedno, zdobyć medal w najważniejszej imprezie i być jednym z najlepszych w Polsce. Cel przyświecał jeden ale wiadomo, że nie każdemu będzie dane być na podium. Z takim samym celem na Mistrzostwa Polski udali się zawodnicy UKS Judo Tuliszków.

reklama

Tuliszkowska sekcja Judo na Mistrzostwa wystawiła pięcioro zawodników; Natalia Poprawska, Julia Kocimska, Wiktoria Drożak, Katarzyna Konieczka i Jan Antoniewicz. W pierwszym dniu startowała Natalia Poprawska, pierwsze dwie walki wygrane przez Natalie doprowadziły ją do trzeciej rundy gdzie przez techniczny błąd wpadła w trzymanie i przegrała pojedynek, w repasażach pokonała dwie zawodniczki i dotarła do bloku finałowego gdzie w walce o brązowy medal zmierzyła się z zawodniczka z Bytomia, w drugiej minucie Natalia wykonała akcje na ippon i mogła cieszyć się z brązowego medalu Mistrzostw Polski.

W drugim dniu jako pierwsza wystartowała Julia Kocimska, swoją pierwszą walkę mimo prowadzenia i kontrolowania walki po małym błędzie poniosła porażkę ale w repasażach pokonała zawodniczki

i dostała się do bloku finałowego walcząc o brązowy medal, walka niestety nie ułożyła się po myśli Julii i ostatecznie zajęła piąte miejsce. Wiktoria Drożak, Katarzyna Konieczka i Jan Antoniewicz niestety odpadli po walkach eliminacyjnych.

reklama

"Brązowy medal Natalii, to ogromny sukces zawodniczki, naszego klubu jak i naszego miasteczka. Bardzo dobry wynik uzyskała Julia Kocimska zajmując piąte miejsce, Julia to pracowita i ambitna zawodniczka i  jeszcze nie raz pokaże się z jeszcze lepszej strony. Pragnę pogratulować także pozostałym zawodnikom, wkładają dużo pracy i poświęcenia na treningach, doceniam ich wysiłek i cieszę się, że są wytrwali w tym co robią. Jest to pierwszy medal rangi Mistrzowskiej dla klubu, wiem o tym, że nie ostatni" - powiedział Michał Gaj Trener sekcji

Wyjazd wspierał p. Jakub Kowalczyk, firma IzoSerwis, Burmistrz GiM w Tuliszkowie, p. Krzysztof Roman za co dziękujemy.

materiał nadesłany

Podobne artykuły

Konkurs plastyczny w UKS Judo Tuliszków

Konkurs plastyczny w UKS Judo Tuliszków

30 paźd.
Zawodnicy UKS Judo na memoriale w Poznaniu

Zawodnicy UKS Judo na memoriale w Poznaniu

28 paźd.
Zawodnicy UKS Judo Tuliszków na Ogólnopolskiej...

Zawodnicy UKS Judo Tuliszków na Ogólnopolskiej...

26 paźd.

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama