niedziela 27 listopada 2022

Franciszka, Kseni, Maksymiliana

3°C zachmurzenie duże Pogoda 7 dni »
reklama

Sukces zawodników UKS Judo z Tuliszkowa na Mistrzostwach Polski Młodzików

Sukces zawodników UKS Judo z Tuliszkowa na Mistrzostwach Polski Młodzików
 

W dniach 19-20 października w Jastrzębiu Zdrój odbyły się Mistrzostwa Polski Młodzików, czyli najważniejsza impreza dla danej kategorii wiekowej. Organizatorem imprezy był Polski Związek Judo, Ministerstwo Sportu i Turystyki, miasto Jastrzębie Zdrój, Śląski Związek Judo oraz Klub Judo Koka Jastrzębie.

Na matach zgromadziło się 438 zawodników z całej Polski, którzy w tych dniach przyjechali po jedno, zdobyć medal w najważniejszej imprezie i być jednym z najlepszych w Polsce. Cel przyświecał jeden ale wiadomo, że nie każdemu będzie dane być na podium. Z takim samym celem na Mistrzostwa Polski udali się zawodnicy UKS Judo Tuliszków.

reklama

Tuliszkowska sekcja Judo na Mistrzostwa wystawiła pięcioro zawodników; Natalia Poprawska, Julia Kocimska, Wiktoria Drożak, Katarzyna Konieczka i Jan Antoniewicz. W pierwszym dniu startowała Natalia Poprawska, pierwsze dwie walki wygrane przez Natalie doprowadziły ją do trzeciej rundy gdzie przez techniczny błąd wpadła w trzymanie i przegrała pojedynek, w repasażach pokonała dwie zawodniczki i dotarła do bloku finałowego gdzie w walce o brązowy medal zmierzyła się z zawodniczka z Bytomia, w drugiej minucie Natalia wykonała akcje na ippon i mogła cieszyć się z brązowego medalu Mistrzostw Polski.

W drugim dniu jako pierwsza wystartowała Julia Kocimska, swoją pierwszą walkę mimo prowadzenia i kontrolowania walki po małym błędzie poniosła porażkę ale w repasażach pokonała zawodniczki

i dostała się do bloku finałowego walcząc o brązowy medal, walka niestety nie ułożyła się po myśli Julii i ostatecznie zajęła piąte miejsce. Wiktoria Drożak, Katarzyna Konieczka i Jan Antoniewicz niestety odpadli po walkach eliminacyjnych.

"Brązowy medal Natalii, to ogromny sukces zawodniczki, naszego klubu jak i naszego miasteczka. Bardzo dobry wynik uzyskała Julia Kocimska zajmując piąte miejsce, Julia to pracowita i ambitna zawodniczka i  jeszcze nie raz pokaże się z jeszcze lepszej strony. Pragnę pogratulować także pozostałym zawodnikom, wkładają dużo pracy i poświęcenia na treningach, doceniam ich wysiłek i cieszę się, że są wytrwali w tym co robią. Jest to pierwszy medal rangi Mistrzowskiej dla klubu, wiem o tym, że nie ostatni" - powiedział Michał Gaj Trener sekcji

reklama

Wyjazd wspierał p. Jakub Kowalczyk, firma IzoSerwis, Burmistrz GiM w Tuliszkowie, p. Krzysztof Roman za co dziękujemy.

materiał nadesłany

Redakcja Turek.net.plFB

email: redakcja@turek.net.pl

telefon: 787 77 74 72

2
3
4
5

Podobne artykuły

Srebro dla Haponova, brąz dla Kowalskiego!...

Srebro dla Haponova, brąz dla Kowalskiego! Turkowcy...

21 list.
Niepodległość świętowali walcząc na turnieju...

Niepodległość świętowali walcząc na turnieju karate....

18 list.
Trenują i rysują. Judocy z Tuliszkowa...

Trenują i rysują. Judocy z Tuliszkowa świętowali...

8 list.

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama