piątek 24 września 2021

Dory, Gerarda, Maryny

16°C zachmurzenie umiarkowane Pogoda 7 dni »
reklama

Zawodnicy UKS Judo Tuliszków na Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży

Zawodnicy UKS Judo Tuliszków na Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży
 

Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży rozgrywana w ramach Mistrzostw Polski Juniorów Młodszych to najważniejsza impreza sportowa rozgrywana dla tej kategorii wiekowej. W tym roku impreza odbyła się  w województwie Lubuskim w Zamościu. Były to finały do których dostać się było można poprzez eliminacje rozgrywane wcześniej w poszczególnych województwach w ramach mistrzostw regionu III zgodnie z podziałem Polskiego Związku Judo.

Impreza organizowana była przez Ministerstwo Sportu, Samorząd Województwa Lubelskiego, Polski Związek Judo i UKJ Legion Zamość. Mistrzostwa w tym roku były bardzo wyjątkowe, głównie pod względem rygorystycznym, z racji sytuacji panującej w Polsce liczyło się nie tylko dobre przygotowanie ale głównie zachowanie wytycznych podczas tak trudnego czasu dla Polski, mimo to, zachowując wszystkie wytyczne, organizatorzy, trenerzy i zawodnicy stanęli na wysokości zadania i dostosowali się do zasad obowiązujących w Polsce, którym przyświecał cel bycia najlepszym w Polsce. Swój cel w tym mieli także zawodnicy tuliszkowskiej sekcji judo którzy przystąpili do zmagań po eliminacjach.

reklama

Podsumowując imprezę w pierwszym dniu mistrzostw najwyższą lokatę zdobyła Julia Kocimska, która niestety w bloku finałowym o brązowy medal uległa zawodniczce z Bytomia, należy zaznaczyć, iż Julia jest młodziczką i startowała w wyższej kategorii wiekowej co można uznać za sukces. Jan Antoniewicz po dobrych bojach zajął ostatecznie siódme miejsce, był to dobry start który dzięki dobrej i ciężkiej pracy może zajść daleko, w drugim dniu stratowała medalistka Mistrzostw Polski Młodziczek Natalia Poprawska, w drugiej rundzie musiała uznać wyższość zawodniczki  z Elbląga i niestety odpadłą z turnieju. Przed klubem Judo Tuliszków jeszcze najważniejsza impreza, mianowicie Mistrzostwa Polski Młodzików do których trwają przygotowania. 

Wyniki:
Julia Kocmiska – 5 miejsce
Jan Antoniewicz – 7 miejsce
Natalia Poprawska - eliminacje

Przede wszystkim gratuluję zawodnikom awansu do Mistrzostw Polski, to duży sukces, zajęte miejsca przez moich zawodników to wynik dobrej pracy i poświęceniu się pracy, która podejmują na treningach łącząc treningi z nauką w szkole. Mimo to realizujemy przygotowany program który powoli przynosi efekty. Wyjazd wspierał p. Jakub Kowalczyk, firma IzoSerwis i p. Krzysztof Roman, Burmistrz GiM w Tuliszkowie.

reklama

Trener sekcji
- Michał Gaj
materiał prasowy nadesłany

Podobne artykuły

Zawodnicy UKS Judo Tuliszków na konsultacjach w...

Zawodnicy UKS Judo Tuliszków na konsultacjach w...

22 wrz.
Ostatni sprawdzian UKS Sprinter przed...

Ostatni sprawdzian UKS Sprinter przed...

6 wrz.
Judo Tuliszków na zgrupowaniu kadry...

Judo Tuliszków na zgrupowaniu kadry wojewódzkiej Śląska

30 sierp.

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama