piątek 07 października 2022

Krystyna, Marii, Marka

8°C pochmurnie Pogoda 7 dni »
reklama

Zawodnicy UKS Judo Tuliszków na Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży

Zawodnicy UKS Judo Tuliszków na Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży
 

Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży rozgrywana w ramach Mistrzostw Polski Juniorów Młodszych to najważniejsza impreza sportowa rozgrywana dla tej kategorii wiekowej. W tym roku impreza odbyła się  w województwie Lubuskim w Zamościu. Były to finały do których dostać się było można poprzez eliminacje rozgrywane wcześniej w poszczególnych województwach w ramach mistrzostw regionu III zgodnie z podziałem Polskiego Związku Judo.

Impreza organizowana była przez Ministerstwo Sportu, Samorząd Województwa Lubelskiego, Polski Związek Judo i UKJ Legion Zamość. Mistrzostwa w tym roku były bardzo wyjątkowe, głównie pod względem rygorystycznym, z racji sytuacji panującej w Polsce liczyło się nie tylko dobre przygotowanie ale głównie zachowanie wytycznych podczas tak trudnego czasu dla Polski, mimo to, zachowując wszystkie wytyczne, organizatorzy, trenerzy i zawodnicy stanęli na wysokości zadania i dostosowali się do zasad obowiązujących w Polsce, którym przyświecał cel bycia najlepszym w Polsce. Swój cel w tym mieli także zawodnicy tuliszkowskiej sekcji judo którzy przystąpili do zmagań po eliminacjach.

reklama

Podsumowując imprezę w pierwszym dniu mistrzostw najwyższą lokatę zdobyła Julia Kocimska, która niestety w bloku finałowym o brązowy medal uległa zawodniczce z Bytomia, należy zaznaczyć, iż Julia jest młodziczką i startowała w wyższej kategorii wiekowej co można uznać za sukces. Jan Antoniewicz po dobrych bojach zajął ostatecznie siódme miejsce, był to dobry start który dzięki dobrej i ciężkiej pracy może zajść daleko, w drugim dniu stratowała medalistka Mistrzostw Polski Młodziczek Natalia Poprawska, w drugiej rundzie musiała uznać wyższość zawodniczki  z Elbląga i niestety odpadłą z turnieju. Przed klubem Judo Tuliszków jeszcze najważniejsza impreza, mianowicie Mistrzostwa Polski Młodzików do których trwają przygotowania. 

Wyniki:
Julia Kocmiska – 5 miejsce
Jan Antoniewicz – 7 miejsce
Natalia Poprawska - eliminacje

Przede wszystkim gratuluję zawodnikom awansu do Mistrzostw Polski, to duży sukces, zajęte miejsca przez moich zawodników to wynik dobrej pracy i poświęceniu się pracy, która podejmują na treningach łącząc treningi z nauką w szkole. Mimo to realizujemy przygotowany program który powoli przynosi efekty. Wyjazd wspierał p. Jakub Kowalczyk, firma IzoSerwis i p. Krzysztof Roman, Burmistrz GiM w Tuliszkowie.

Trener sekcji
- Michał Gaj
materiał prasowy nadesłany

reklama

Redakcja Turek.net.plFB

email: redakcja@turek.net.pl

telefon: 787 77 74 72

2
3
4

Podobne artykuły

Trener jest zadowolony. Judocy z Turku i...

Trener jest zadowolony. Judocy z Turku i Brudzewa...

z wczoraj
Przed nimi japońska przygoda. Klub Sportów i...

Przed nimi japońska przygoda. Klub Sportów i Sztuk...

5 paźd.
Kajetan idzie jak burza. Kolejne sukcesy...

Kajetan idzie jak burza. Kolejne sukcesy młodego...

4 paźd.

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama