czwartek 18 kwietnia 2024

Apoloniusza, Bogusławy, Goœcisławy

Bardzo dobry wynik judoków z Tuliszkowa na Mistrzostwach Wielkopolski

Uczniowski Klub Sportowy Judo w Tuliszkowie 13 lutego w Poznaniu wziął udział Mistrzostwach Wielkopolski Dzieci, Młodzików, Juniorów młodszych, Juniorów oraz Festiwalu Judo Dzieci. Organizatorem imprezy był Okręgowy Związek Judo w Poznaniu. Na mistrzostwach swoją obecność zaznaczyli zawodnicy tuliszkowskiej sekcji judo, która wystawiła do startu 15 zawodników: Natalia Poprawska, Łucja Pawlicka, Julia Kocimska, Maria Pakulska, Klaudia Tomaszewska, Iga Góska, Lena Tończyk, Jan Antoniewicz, Jakub Moksik, Wiktor Glanc, Wojciech Wągiel, Marcel Majkowski, Kacper Kujawiak, Patryk Brzęcki i Norbert Bukowski.

Jako pierwsi do rywalizacji przystąpiła kategoria dzieci; bardzo dobry występ zaliczył Patryk Brzęcki, który wygrywając wszystkie walki w grupie przed czasem zajął pierwsze miejsce. Dobry występ zaliczyły także Iga Górska i Lena Tończyk, zdobywając trzecie miejsce miejsce, tuż za podium uplasował się Marcel Majkowski, Wojciech Wągiel odpadł w eliminacjach.

Kolejni startowali młodzicy, tutaj bezkonkurencyjna była Klaudia Tomaszewska wygrywając walki w dobrym stylu wszystkie przed czasem zdobyła złoty medal, brązowy medal zdobyłą Lucja Pawlicka i Iga Góska która walczyła w dwóch kategoriach wiekowych. Tuż za podium uplasowali się Jakub Moksik i Maria Pakulska. W juniorach młodszych złoty medal zdobyła Julia Kocimska, brązowy zaś Natalia Poprawska i Jan Antoniewicz któy startował także w kategorii wiekowej Juniora i tam zdobył srebrny medal.

Na mistrzostwach odbyło się także oficjalne podsumowanie rankingu województwa Wielkopolskiego Okręgowego Związku judo za rok 2020, w którym Julia Kocimska zajęła drugie miejsce a Natalia Poprawska trzecie miejsce.

Wyniki: Junior: Jan Antoniewicz - 2 miejsce Junior młodszy: Julia Kocimska -1 miejsce Natalia Poprawska - 3 miejsce Jan Antoniewicz - 3 miejsce. Młodzik: Klaudia Tomaszewska - 1 miejsce Łucja Pawlicka - 3 miejsce Iga Górska - 3 miejsce Maria Pakulska - 5 miejsce Jakub Moksik - 5 miejsce. Dzieci: Patryk Brzęcki - 1 miejsce Lena Tończyk - 3 miejsce Wiktor Glanc - 3 miejsce Marcel Majkowski - 7 miejsce Wojciech Wągiel - eliminacje Festiwal Judo Dzieci: Norbert Bukowski - 3 miejsce Kacper Kujawiak - 3 miejsce

Wyjazd wspierał sponsor klubu, p. Jakub Kowalczyk, firma IzoSerwis i p. Krzysztof Roman, Burmistrz GiM w Tuliszkowie za co dziękujemy. Trener sekcji - Michał Gaj