czwartek 25 kwietnia 2024

Jarosława, Marka, Wiki

Młodziczki z UKS Piątka 5-tą drużyną Wielkopolski w piłce siatkowej.

W miniony weekend w podpoznańskim Kościanie odbył się finał Mistrzostw Wielkopolski Młodziczek w Piłce Siatkowej. Siatkarki z UKS Piątka zajęły 5 miejsce w zawodach.

Dziewczęta z Uczniowskiego Klubu Sportowego „Piątka” przegrały 4 spotkania w stosunku 0-2 i wygrały jedno spotkanie 2-0. Ostatecznie w końcowejj kwalifikacji w tej kategorii wiekowej dziewcząt zespół z Turku zajął 5 miejsce na 29 zespołów całej Wielkopolsce.

Wynik sportowy jest na miarę przepracowanych jednostek treningowych, wszystkie 4 zespoły, które uplasowały się przed zawodniczkami UKS Piątki mają klasy sportowe lub są szkołami sportowymi. -Aby włączyć się walki o medale wzorem lat ubiegłych potrzebne są klasy sportowe o profilu piłki siatkowej. - podsumowują trenerzy „Piątki”

Skład zespołu "Piątki" w Mistrzostwach Wielkopolski:
Stoją od lewej : Aleksandra Gawrońska, Maria Plak, Aleksandra Ślusarek, Weronika Wasilewska, Paulina Krawczyk, Nikola Sakowska, Alicja Kolasińska, Aleksandra Borowska. Siedzą od lewej: Nikola Świerczyńska, Martyna Apelt, Julia Światłowska, Katarzyna Pietrzak.