piątek 30 września 2022

Geraldy, Honoriusza, Wery

11°C zachmurzenie duże Pogoda 7 dni »
reklama

Wideo: Panie z OSP Głuchów Mistrzyniami Polski! Dziewczęta z MDP Żdżary zdobywają Wicemistrzostwo.

Wideo: Panie z OSP Głuchów Mistrzyniami Polski! Dziewczęta z MDP Żdżary zdobywają Wicemistrzostwo. - fot. UG Kawęczyn na FB
fot. UG Kawęczyn na FB 

W ramach rozgrywanych w piątek i sobotę 27 Ogólnopolskich Zawodach Sportowo-Pożarniczych, które w tym roku odbywają się w Koninie, najlepiej ze startujących drużyn seniorskich zaprezentowały się panie z OSP Głuchów zdobywając złoty medal zawodów!. Także młodzieżowa drużyna dziwcząt z OSP Żdżary zajmując drugie miejsce w swojej kategorii odnosi znaczący sukces.

W niedzielnej rywalizacji seniorów sukces drużyny kobiecej OSP Głuchów. Druhny z Ochotniczej Straży Pożarnej Głuchów Mistrzyniami Polski. Dzięki zajęciu pierwszego miejsca panie z Głuchowa będą reprezentować Polskę podczas olimpiady strażackiej w Słowacji. Koledzy z drużyny męskiej uplasowali się także na medalowym trzecim miejscu.

reklama

Przepustką do udziału w konińskich zawodach dla trzech drużyn młodzieżowych z powiatu tureckiego była rywalizacja na szczeblu wojewódzkim, która odbyła się 21 sierpnia w Pleszewie. Tam dziewczęta ze Żdżar wywalczyły pierwsze miejsce a wszystkie miejsca medalowe wśród chłopców zajęły drużyny z naszego powiatu. Były to drużyny MDP Głuchów, MDP Tokary i MDP Będziechów. W piątkowych zawodach już na szczeblu krajowym o sukcesie mogą mówić jedynie zawodniczki MDP Żdżary, które wywalczyły Wicemistrzostwo Polski. Gorzej wypadli chłopcy z Głuchowa i Tokar, którzy zajęli odpowiednio piąte i dziewiąte miejsce.

Choć dla dziewcząt ze Żdżar to wielki sukces zostać drugą najlepszą drużyną w kraju, pozostaje jednak niedosyt. Drugie miejsce nie premiuje drużyny do reprezentowania naszego kraju na olimpiadzie strażackiej w Słowenii. Warto jednak przypomnieć, iż dziewczęta z Żdżar to niepokonana młodzieżowa drużyna dziewczęca w Wielkopolsce od 2011 roku.

Tak dziewczęta z OSP Żdżary witano w rodzimej miejscowości

reklama

Redakcja Turek.net.plFB

email: redakcja@turek.net.pl

telefon: 787 77 74 72

fot. UG Kawęczyn na FB2
3
4
5
6
7
8
9
10

Podobne artykuły

Tylko u nas! Młodzież gminy Kawęczyn walczyła...

Tylko u nas! Młodzież gminy Kawęczyn walczyła na...

28 sierp.
Przed nami ostatni weekend wakacji! Tylko u nas...

Przed nami ostatni weekend wakacji! Tylko u nas...

26 sierp.
Z Głuchowa do Cejle. Młodzi zawodnicy OSP na...

Z Głuchowa do Cejle. Młodzi zawodnicy OSP na...

18 lip.

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama