sobota 30 września 2023

Geraldy, Honoriusza, Wery

reklama

Jubileuszowe seminarium. 40-stka turkowskiego Klubu Karate

Jubileuszowe seminarium. 40-stka turkowskiego Klubu Karate
 

W sobotę, 23 października br. odbyła się uroczystość z okazji 40-lecia działalności Klubu Sportów i Sztuk Walk w Turku. Jubileuszowe seminarium, z udziałem prawie 190 osób, zorganizowano w hali sportowej OSiR-u.

Seminarium shinkyokushin karate poprowadzili sekretarz Europejskiej Organizacji Karate shihan Remigiusz Karpiński 6 dan oraz członek Zarządu Polskiego Związku Karate shihan Eugeniusz Dadzibug 6 dan. Szkolenie zostało podzielone na dwie sesje treningowe z podziałem na dwie grupy karateków. Trenowano tradycyjne elementy techniczne i techniki walki full contact.

reklama

Następnie odbyło się uroczyste spotkanie z przybyłymi gośćmi w osobach: Romualda Antosika - Burmistrza Turku, Władysława Karskiego - Wicestarosty, Marioli Kadrzyńskiej-Siwek - Przewodniczącej Rady Miasta, Krzysztofa Romana - Burmistrza Gminy i Miasta Tuliszków, Jana Nowaka - Wójta Gminy Kawęczyn, Pawła Kwiatkowskiego - Radnego Miejskiego, Elżbiety Piąstki - Zastępcy Dyrektora Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej, Aleksandry Stankiewicz - przedstawicielki PGKiM, Franciszka Pyziaka - honorowego członka Klubu, Wiceprezesa Okręgowego Związku Karate w Poznaniu oraz trenerami na co dzień pracującymi w sekcjach Klubu: Robertem Łajdeckim, Waldemarem Mila, Tomaszem Stankiewiczem, Jackiem Kordylewskim, Jackiem Sobczakiem, Tomaszem Sobczakiem, Joanną Grzybek, Eweliną Białek–Krzyżanowską, Jarosławem Bulskim. Przybyli goście otrzymali, z rąk Prezesa Klubu Sportów i Sztuk Walk w Turku shihan Dariusza Jasiakiewicza, pamiątkowe statuetki. Przedstawiciele samorządów i instytucji przekazali na ręce Prezesa okolicznościowe życzenia i prezenty dla członków Klubu. Spotkanie było uhonorowaniem działalności sekcji Kyokushin Karate, które zawitało do Turku w 1981 roku i trwa nadal pomimo wielu trudności.

W okresie swojej działalności Klub był 12-krotnym drużynowym Mistrzem Polski Juniorów, 20-krotnym Mistrzem Wielkopolski, a wcześniej województwa konińskiego. W jego szeregach trenowali medaliści Mistrzostw Europy i Pucharu Świata, medaliści turniejów międzynarodowych i ogólnopolskich. Zawodnicy uczestniczyli w egzaminach i szkoleniach w Japonii, startowali w prestiżowych turniejach w Tokio. W tym okresie przeprowadzono 38 obozów sportowych i zgrupowań, a ponadto Klub przeprowadził 11 kursów samoobrony, w których uczestniczyło blisko 500 pań, prawie 1000 pokazów karate podczas różnego rodzaju imprez kulturalnych, sportowych czy rekreacyjnych, zorganizował kilkadziesiąt zawodów sportowych, w tym Mistrzostwa Polski, Puchar Polski czy kwalifikacje do Mistrzostw Europy.

Zapraszamy do udziału w zajęciach sekcji Klubu, takich jak: karate dla przedszkolaków, dzieci 7+ i 12+, młodzieży i dorosłych, kickboxing, yoga, samoobrona. Sekretariat Klubu jest czynny w godzinach od 10.00 do 16.00, tel. 693714490.

materiał prasowy nadesłany

reklama
Dodatkowe zdjęcia do artykułu
2
3
4
5
6
Podobne artykuły
Przykona. Bar mleczny, Maryla Rodowicz i...

Przykona. Bar mleczny, Maryla Rodowicz i milicja! Zabawa w rytmach...

25 wrz.
Na ten medal pracowali pół wieku. Złote Gody...

Na ten medal pracowali pół wieku. Złote Gody par z gminy Władysławów

25 wrz.
Jak obchodzić się ze sztandarem? Szkolenie...

Jak obchodzić się ze sztandarem? Szkolenie dla pocztów OSP z terenu...

13 wrz.
Uroczysty jubileusz i poświęcenie nowego...

Uroczysty jubileusz i poświęcenie nowego wozu. Druhowie z Malanowa...

11 wrz.
Szkolenie z ratowania tonących. Strażacy i...

Szkolenie z ratowania tonących. Strażacy i ratownicy na ćwiczeniach w...

12 lip.
Wakacyjny Festyn Karate shinkyokushinkai

Wakacyjny Festyn Karate shinkyokushinkai

7 lip.

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama
reklama