sobota 01 października 2022

Heloizy, Igora, Remigiusza

13°C zachmurzenie duże Pogoda 7 dni »
reklama

Malanów. XV Gminne Mistrzostwa w Darta

Malanów. XV Gminne Mistrzostwa w Darta - fot.: OSiR w Malanowie
fot.: OSiR w Malanowie 

Nie wiadomo do końca, kto wymyślił grę w darta. Sam pomysł tablicy, do której rzuca się strzałkami, prawdopodobnie pochodzi od przekroju poprzecznego drzewa, choć jest i druga teoria, która mówi o spodach beczek do wina. Pierwszymi graczami darta byli ponoć znudzeni wojownicy, czekający na kolejne bitwy. Faktem jest za to, że ta wymagająca niezwykłej precyzji, ale przy tym bardzo widowiskowa gra, zdobywa w naszym kraju coraz szersze grono sympatyków.

15 stycznia w sali sportowej w Malanowie, odbyły się kolejne już mistrzostwa w Darta. Wpływ na rosnącą popularność gry, ma z pewnością fakt, że grać w nią może praktycznie każdy, a wiek, waga czy wzrost, nie odgrywają znaczącej roli.

reklama

Malanowskie mistrzostwa rozgrywano w kilku kategoriach: szkół podstawowych – chłopcy roczniki 2010-2007 (Jakub Gołdyka, Jakub Mikołajczyk, Kamil Gołdyka), roczniki 2014-2011 ( Adam Ambroziak, Kacper Mikołajczyk, Marcin Wojciechowski); dziewczęta – Klaudia Płóciennik; kategorie otwarte – mężczyźni (Jan Olenderek, Kamil Banaszewski, Zenon Banaszewski), – kobiety (Maria Stawicka i Martyna Mućka), oraz kategoria drużynowa OPEN (Jan Olenderek i Martyna Mućka, Denis Tyma i Kamil Banaszewski, Piotr Stawicki i Maria Stawicka). Organizatorem zawodów był Ośrodek Sportu i Rekreacji w Malanowie.
KWA

Anna Wiśniewska-Kocik
Dziennikarz Turek.net.plFB

email: ania@turek.net.pl

Malanów. XV Gminne Mistrzostwa w Darta - fot.: OSiR w Malanowie

Podobne artykuły

Widowiskowy Finał Motoparalotniowych...

Widowiskowy Finał Motoparalotniowych Slalomowych...

7 sierp.
Kopnięcia okrężne na wątrobę dały im 7 medali....

Kopnięcia okrężne na wątrobę dały im 7 medali....

17 maj.
Doświadczenie, precyzja i zimna krew. Trialowcy...

Doświadczenie, precyzja i zimna krew. Trialowcy z...

14 maj.

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama