Plebiscyt Turek.net.pl. Zagłosuj na Wydarzenie i Wtopę 2022 roku!

sobota 28 stycznia 2023

Agnieszki, Kariny, Lesława

0°C zachmurzenie duże Pogoda 7 dni »
reklama

Wyjątkowe szkolenie w Turku. Mistrzowskie Kata i narada szefów klubów Oyama Karate

Wyjątkowe szkolenie w Turku. Mistrzowskie Kata i narada szefów klubów Oyama Karate - fot.: Turkowski Klub Oyama Karate
fot.: Turkowski Klub Oyama Karate 

To był wyjątkowy weekend. Cala elita Oyama Karate w Polsce zjechała się do Turku na szkolenie mistrzowskie. W dniach 7-8 stycznia, w hali widowiskowo-sportowej w Turku, odbywało się Ogólnopolskie Seminarium OYAMA Polskiej Federacji Karate w Kata.

W wydarzeniu uczestniczyło blisko 180 osób, w tym: szefów ośrodków, kierowników wyszkolenia technicznego, sędziów, kandydatów do udziału w egzaminie mistrzowskim Kraków 2023, posiadaczy stopni mistrzowskich, brązowych pasów oraz uczestników aktualnego Kursu Instruktora Sportu OYAMA PFK. Gospodarzem Seminarium był Turkowski Klub Karate, z Shihan Włodzimierzem Rygiertem 5 dan na czele.

reklama

Już w piątek poprzedzający Seminarium, odbyła się ogólnopolska narada z udziałem blisko 40 szefów ośrodków OYAMA PFK, w trakcie której omówiono najważniejsze zagadnienia, dotyczące działalności organizacyjnej, sportowo-szkoleniowej i informacyjnej Związku.
W czasie dwudniowego spotkania treningi prowadzili czołowi trenerzy Związku: Hanshi Jan Dyduch 8 dan, Shihan Andrzej Pierzchała 7 dan (Kraków), Sensei Paweł Pajdak 6 dan (Sosnowiec) i Shihan Witold Choiński 6 dan (Białystok). W czasie Seminarium, Hanshi Dyduch uczył mistrzowskiego kata SHOTEI i związanych z nim aplikacji. Pozostali trenerzy prowadzili zajęcia w zakresie doskonalenia form z Kobudo (Bo i Tonfa) oraz Kata bez broni: Shihan Pierzchała- SEIENCHIN, TAIZAN i KUMITE NO KATA 1-3, Shihan Pajdak- KANKU DAI, SOKI oraz klasycznego KIHON, a Shihan Choiński- KORYU GOJUSHIHO. Oprócz tego, Hanshi Jan Dyduch przeprowadził wykład i warsztaty dla uczestników kursu Instruktora Sportu OYAMA PFK, a Shihan Paweł Pajdak szkolenie sędziów w zakresie oceny i punktowania Kata.

Hanshi Jan Dyduch składa gorące podziękowania wszystkim uczestnikom seminarium za liczne przybycie i owocną współpracę OSU! Wyrazy wdzięczności kieruje do Shihan Andrzeja Pierzchały, Shihan Pawła Pajdaka i Shihan Witolda Choińskiego za profesjonalne szkolenie oraz do Shihan Włodzimierza Rygierta za wzorowe - logistyczne przygotowanie mityngu OSU!

Anna Wiśniewska-Kocik
Dziennikarka Turek.net.plFB

email: ania@turek.net.pl

fot.: Turkowski Klub Oyama Karate2
fot.: Turkowski Klub Oyama Karate3
fot.: Turkowski Klub Oyama Karate4
fot.: Turkowski Klub Oyama Karate5
fot.: Turkowski Klub Oyama Karate6
fot.: Turkowski Klub Oyama Karate7
fot.: Turkowski Klub Oyama Karate8
fot.: Turkowski Klub Oyama Karate9
fot.: Turkowski Klub Oyama Karate10

Podobne artykuły

Zawodnicy z Klubu Sportów i Sztuk Walk z Turku...

Zawodnicy z Klubu Sportów i Sztuk Walk z Turku...

27-12-2022
Turniej w Tuliszkowie miał charakter...

Turniej w Tuliszkowie miał charakter międzynarodowy!...

14-12-2022

Polecamy...

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama