Plebiscyt Turek.net.pl. Zagłosuj na Wydarzenie i Wtopę 2022 roku!

sobota 28 stycznia 2023

Agnieszki, Kariny, Lesława

0°C zachmurzenie duże Pogoda 7 dni »
reklama

Co w Turze zimową porą piszczy? Czyli ruszyły przygotowania do rundy wiosennej

Co w Turze zimową porą piszczy? Czyli ruszyły przygotowania do rundy wiosennej - fot.: MGKS Tur 1921 Turek
fot.: MGKS Tur 1921 Turek 

Walka o utrzymanie pozycji lidera i awans – tak wyglądają plany trenera drużyny seniorów MGKS Tur 1921 Turek. Po świątecznej przerwie, zawodnicy wrócili do treningów.

- Przygotowania do rundy wiosennej rozpoczęliśmy już 6 stycznia pierwszym wspólnym treningiem zespołowym. Poprzedni tydzień, jak i obecny zawodnicy przygotowują się indywidualnie realizując treningi biegowe. Do zajęć zespołowych wrócimy w przyszłym tygodniu, a 28 stycznia zagramy pierwszy sparing. Na ten moment mamy potwierdzonych siedem sparingów. Poza pierwszymi dwoma tygodniami zawodnicy trenować będą trzy razy w tygodniu – mówi trener Konrad Grzelak.

reklama

Nieco zmienił się skład kadry, choć trzon zespołu pozostał niezmienny. – Na wiosnę na pewno nie zobaczymy Filipa Jarka, oraz Artura Mikosika. Na ten moment testujemy trzech zawodników, którzy najprawdopodobniej dołączą do zespołu. Jednym z nich jest doświadczony bramkarz, który po odejściu Filipa wzmocni solidnie rywalizację na tej pozycji – wylicza trener. Kontuzjowani zawodnicy Tura – Tobiasz Adamczyk i Patryk Cieślak, ciągle nieobecni, choć jest szansa na rychły powrót tego drugiego.

- Najbliższe pół roku chciałbym również poświęcić na rozwój na poziomie seniorów kolejnych młodych zawodników z zespołu juniorów, a także zbudowanie takiego zespołu, który przyniesie wiele radości nie tylko w tym sezonie, ale i w kolejnym. Wraz z drużyną już dziś zapraszam na nasze wiosenne mecze! – podsumowuje Grzelak.

Anna Wiśniewska-Kocik
Dziennikarka Turek.net.plFB

email: ania@turek.net.pl

Podobne artykuły

San Antonio Radyczyny zwycięzcą! Gminna Liga...

San Antonio Radyczyny zwycięzcą! Gminna Liga Halowa...

9 st.
Jesteśmy dla mieszkańców Turku i powiatu. MGKS...

Jesteśmy dla mieszkańców Turku i powiatu. MGKS Tur...

2 st.
Sobotni turniej strażaków. Grali o Puchar...

Sobotni turniej strażaków. Grali o Puchar Komendanta...

19-12-2022

Polecamy...

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama