Mistrzostwa Wielkopolski SPG w Piłce Nożnej Halowej
W środę, 14.12.2011 w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 rozegrano finały Mistrzostw Wielkopolski w Piłce Nożnej Halowej. Od zwycięstwa 1:0 swój występ rozpoczęła reprezentacja I Liceum Ogólnokształcącego w Turku. Strzelcem jedynej bramki w tym spotkaniu był Marcin Wlakowski.
Kolejny mecz to popis gry Dariusza Walaska, Dawida Ścibiorskiego oraz Sebastiana Antasa który zakończył się zwycięstwem 3:0. Już po tym meczu nasza drużyna miała zapewniony finał prowadząc w grupie z 4 punktami 1:3 zakończyło się spotkanie z ZSZ w Wolsztynie gdzie pierwszy skład odpoczywał regenerując siły na najważniejsze spotkanie tych Mistrzostw.
Po rozegraniu wszystkich spotkań w grupach finał przestawiał się następująco: ZSO Turek z zespołem gospodarzy ZSP nr 1 w Kępnie. Ogromne emocje wisiały powietrzu i tak się stało. Po 3 min gry ZSO w Turku przegrywa 0:1 dosłownie po 40 sek od gwizdka wznawiającego grę jest już remis 1:1 i takim wynikiem kończy się pierwsza połowa. Druga połowa to wyczerpująca walka jednego i drugiego zespołu niestety na 4 min przed końcem reprezentacja z Kępna prowadzi 2-1. Udane przejęcie Sebastiana Antasa dogranie do Mariusza Walkowskiego który celnym strzałem wyrównuje na 2:2.
Emocje sięgają szczytu, publiczność dopinguje swój zespół który na 1min przed końcem meczu traci bramkę po strzale Dariusza Walaska. Ogromna euforia i wola walki nie pozwoliła już odebrać Mistrzostwa reprezentantom z LO w Turku.
Najskuteczniejszym strzelcem Mistrzostw został Dariusz Walasek zawodnik ZSO w Turku.
Pamiątkowe medale, grawertony i statuetki dla najlepszych drużyn i zawodników wręczyli Prezes Szkolnego Związku Sportowego „WIELKOPOLSKA” w Poznaniu Zdzisław Urbańczyk oraz Wicestarosta Kępiński Ryszard Dachowski.
- Pragnę podziękować wszystkim osobom które przyczyniły się do osiągnięcia tego sukcesu przede wszystkim zawodnikom których wola walki i wiara w zwycięstwo dała na ten sukces, dyrektorowi I LO w Turku Lechowi Zielonemu oraz tym nauczycielom, którzy wspierali nasz zespół i umożliwiali im przygotowanie się do tych mistrzostw – mówi trener Marek Kujawa. - Sukces ten jest szczególny ponieważ pierwszy raz w historii ZSO w Turku reprezentacja gier zespołowych zdobyła Mistrzostwo Wielkopolski.
Złota „Dziesiątka”: Dariusz Walasek, Marcin Walkowski, Sebastian Antas, Dawid Ścibiorski, Maciej Pastuszko, Konrad Grzelak, Paweł Łączny, Tomasz Łupina, Arkadiusz Rychter.

Marcin Derucki dla Turek.net.pl
Redakcja Turek.net.plFB
email: redakcja@turek.net.pl
telefon: 787 77 74 72









