czwartek 08 grudnia 2022

Delfiny, Marii, Wirginiusza

1°C zachmurzenie duże Pogoda 7 dni »
reklama

Puchar Lata: Emocjonujący finał za nami

Puchar Lata: Emocjonujący finał za nami - Źródło: sxc.hu / Gabriella Fabbri
Źródło: sxc.hu / Gabriella Fabbri 

W niedzielę, 12 sierpnia podsumowano rozgrywki Pucharu Lata na Orlikach. Druga edycja zakończyła się podobnie jak pierwsza, zwycięstwem zespołu Starsza Młodzież. Choć tym razem nie było tak łatwo zgarnąć to najcenniejsze trofeum.

Przez miesiąc osiem zespołów walczyło o zajęcie miejsc premiowanych, czyli znalezienia się w pierwszej czwórce rozgrywek Pucharu Lata. Do turnieju zgłosiły się zespoły, które w roku ubiegłym także uczestniczyły w rozgrywkach, jak również debiutanci. W związku z tym, że Puchar organizowany był wespół z Gminą Turek, zagrały również drużyny spoza miasta.

reklama

Miesięczna rywalizacja przyniosła efekt i uformowała pierwszą czwórkę w której znaleźli się: Starsza Młodzież, Kaczki, Słodków Kolonia, Anonymous Junkies. Podczas niedzielnych finałów, wszystkie zespoły ponownie musiały rozegrać spotkania systemem każdy z każdym. Początek i pierwszy mecz nie wskazywał na to, że obrońca trofeum tak łatwo osiągnie wymarzony cel. Inauguracyjne spotkanie Starszej Młodzieży z Anonymous rozpoczęło się od straty gola dla obrońców pucharu. Zanosiło się więc na niespodziankę. Jednak z każdą minutą „starszaki” pokazywali, że są wstanie doprowadzić do szczęśliwego (dla nich) zakończenia. Tak też się stało. Udało im się strzelić dwie bramki i wynikiem 2:1 pokonali przeciwników.

Ekscytujące było także drugie spotkanie, gdzie bratobójcza walkę stoczyli zawodnicy z Kaczek i Słodkowa. Ten mecz miał swój lokalny wymiar. Dodać należy, że zespołowi ze Słodkowa (jak zapewniał wójt Gminy i zawodnik z Kaczek  Karol Mikołajczyk), nigdy nie udało się w oficjalnym turnieju pokonać Kaczek. Niestety, osłabieni brakiem podstawowych zawodników, zespół wójta nie zdołał wygrać tej batalii. Co więcej przeciwnicy strzelili aż 5 bramek.

Kolejne spotkania przyniosły oczekiwane rezultaty, co ukształtowało końcową klasyfikację. I tak czwarte miejsce zajęła drużyna Anonymous Junkies, trzecie Kaczki, drugie Słodków, a na pierwszym miejscu znalazła się Starsza Młodzież.

Wszystkie zespoły odebrały Puchary i medale wręczone przez organizatorów turnieju: Dyrektora OSiR Krzysztofa Kolendę, Wójta Gminy Turek Karola Mikołajczyka. W imieniu  burmistrza puchary wręczył również dyrektor OSiR. Specjalną nagrodę ufundował główny sędzia spotkań Radny Rady Powiatu Andrzej Wojtkowiak. Nagroda ta powędrowała do Króla Strzelców. W tej edycji najwięcej bo aż 17 bramek zdobył Dawid Pietraszek – Słodków.

reklama

Organizatorzy pragną podziękować gospodarzom Orlików za udostępnienie i przygotowanie boisk do gry, sędziom i opiece medycznej IvaPit. Przypomnieć należy, że patronat medialny nad imprezą objęli: portal Turek.net.pl oraz tygodnik Echo Turku. Serdecznie dziękujemy.

Finały:

Starsza Młodzież – Anonymous 2:1
Słodków – Kaczki 5:0
Starsza Młodzież – Słodków 3:0
Anonymous – Kaczki 3:5
Słodków – Anonymous 4:0
Kaczki – Starsza Młodzież 2:6

Tabela

1. Starsza Młodzież
2. Słodków
3. Kaczki
4. Anonymous
 
Król Strzelców – Dawid Pietraszek

 

Paweł Grabara

2
3
4
5
6
7

Podobne artykuły

OSP Słodków zdominował Mikołajkowy Turniej o...

OSP Słodków zdominował Mikołajkowy Turniej o puchar...

08-12-2021
Udany występ lekkoatletów z powiatu na...

Udany występ lekkoatletów z powiatu na Mistrzostwach...

14-09-2021
Nadzwyczajna sesja Rady Powiatu. Seńko i...

Nadzwyczajna sesja Rady Powiatu. Seńko i Wojtkowiak...

27-10-2020

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama