piątek 07 sierpnia 2020

Donaty, Olechny, Kajetana

reklama

Tajemniczy sponsor uratuje TURa?

Tajemniczy sponsor uratuje TURa?
 

Nie od dziś wiadomo, że sytuacja klubu piłkarskiego Tur Turek, wygląda tragicznie. To, czy seniorzy będą kontynuowali grę w drugiej lidze, będzie zależało od decyzji tajemniczego sponsora.

Pomimo trwającego od kilku lat kryzysu finansów turkowskiego klubu piłkarskiego, obecny Zarząd, z prezesem Leszkiem Matczakiem na czele, nadal walczą o podtrzymanie ponad 90-letniej tradycji Tura. Tym razem los klubu zależy od decyzji sponsora, o którym na razie Matczak nie chce powiedzieć nic więcej. Odpowiedź od „wybawiciela” ma dotrzeć do Zarządu najpóźniej do 4 lutego.

reklama

Jeżeli sponsor nie zdecyduje się wesprzeć klubu, w przeciągu 3 tygodni rozpocznie się proces likwidacji MKS Tur Turek, w trakcie którego przepadną wszelkie zobowiązania finansowe klubu.

Próba utrzymania klubu w 2 lidze nie są jedynymi działaniami na rzecz rozwoju piłki nożnej w naszym powiecie. W poniedziałek rozpocznie się proces rejestracji stowarzyszenia TUR 1921 TUREK. Celem jego powołania jest umożliwienie blisko setce młodym sportowcom kontynuacji treningów. Decyzja ta ma w przyszłości zaowocować utworzeniem zespołu seniorów na bazie młodzieży z terenu miasta i powiatu.

Próby ukonstytuowania się TURA 1921 TUREK trwają od 12 grudnia. Dotychczas odbyły się 3 zebrania rodziców dzieci grających w Turze.

reklama

M. Derucki

Podobne artykuły

Miranda wsparła seniorów w powiecie

Miranda wsparła seniorów w powiecie

11 kw.
Co dalej z MGKS Tur 1921 Turek

Co dalej z MGKS Tur 1921 Turek

31-10-2019
Kącik profilaktyka: Seniorze bądź ostrożny!...

Kącik profilaktyka: Seniorze bądź ostrożny! Nie...

04-10-2019

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama