niedziela 20 września 2020

Eustachego, Faustyny, Renaty

reklama

Wideo: Majówka 2015 w Turku

Majowy weekend, pełen wydarzeń o charakterze patriotycznym i rozrywkowym, integracyjnych imprez plenerowych i uroczystości strażackich już za nami. Mieszkańcy Turku i okolic, korzystając z wiosennej „laby” wraz z całymi rodzinami zjawili się m.in. na placu OSiR-u przy ul. Armii Krajowej. Tam, w piątek 1 maja, odbywała się kolejna edycja wydarzenia „Europa Bez Granic - Przystanek Turek”. Najmłodszych w doskonałe humory wprawiły przejażdżki na karuzelach i występy clownów.

Konkursy, stoiska gastronomiczne i wesołe miasteczko to nie jedyne atrakcje piątkowej imprezy. Świetną zabawę widowni w każdy wieku zapewniły występy laureatów XI Międzypowiatowego Festiwalu Piosenki Europejskiej, wokalistów reprezentujących Studio Piosenki MDK, Supermenek z Czerwonaka i gwiazdy wieczoru – Eweliny Lisowskiej.

Wiele w Turku działo się także w niedzielę. Turkowianie mogli w godzinach przedpołudniowych uczestniczyć w obchodach związanych z rocznicą uchwalenia Konstytucji 3 Maja, a o godz. 15:00 zjawili się na Rodzinnym Pikniku Teatralnym zorganizowanym w parku przy MDK, by podziwiać XXIII Turkowskie Prezentacje Teatrów Ulicznych TURKOSTRADA. Kilkugodzinne show zakończyło się dopiero późnym wieczorem prezentacją sztuki „Poza czasem” w wykonaniu Teatru Akt z Warszawy - fantazyjnej opowieść utrzymanej w malowniczej stylistyce steampunka, łączącej styl retro z fantastyką naukową.

reklama

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

Oglądaj także:

Wideo: O badaniach nad architekturą powojennego...

Wideo: O badaniach nad architekturą...

7 mrz.
Wideo: Polonez maturzystów ZST zachwycił...

Wideo: Polonez maturzystów ZST...

23 lt.
Wideo: Polonez na 58 par rozpoczął studniówkę I LO

Wideo: Polonez na 58 par rozpoczął...

17 lt.
Wideo: Przepiękny polonez młodzieży z ZSR...

Wideo: Przepiękny polonez młodzieży z...

26 st.
Wideo podsumowanie wydarzeń minionego 2019 roku

Wideo podsumowanie wydarzeń minionego...

6 st.
Wideo: Najlepsza Czarna Kaśka w Polsce pochodzi...

Wideo: Najlepsza Czarna Kaśka w Polsce...

23-12-2019
reklama
reklama
reklama