sobota 01 października 2022

Heloizy, Igora, Remigiusza

7°C zachmurzenie małe Pogoda 7 dni »
reklama

Wideo: Bartosik zna trud rolnika, PiS także. W Sejmie pomogą polskiej wsi

Wideo: Bartosik zna trud rolnika, PiS także. W Sejmie pomogą polskiej wsi
 

W środę 23 września, przedstawiciele lokalnych mediów spotkali się z Ryszardem Bartosikiem, kandydatem na posła z ramienia Prawa i Sprawiedliwości. Do spotkania doszło na polu należącym do wicestarosty Bartosika, gdyż ten spożytkował dzień wolny od pracy... na pracę, a mówiąc dokładniej na siew pszenicy. Ryszard Bartosik przypomina, że jest przecież człowiekiem wsi, więc w przypadku znalezienia się w Sejmie, będzie godnie reprezentował interesy rolników. 

Środowe wydarzenie pokazało, że Ryszard Bartosik - który zjawił się na spotkaniu swym Ursusem - jest blisko ludzi, nie są mu obce również problemy rolnictwa. – Sieję dziś pszenicę w swoim gospodarstwie. W miejscu, które od pokoleń jest siedliskiem, domem mojej rodziny. To gospodarstwo przekazał mi ojciec, a jemu jego ojciec. Ja rozumiem problemy wsi i rolników. (…) Jestem samorządowcem, ale mam też liczące 10 hektarów gospodarstwo  – mówił wicestarosta.

Zdaniem Ryszarda Bartosika potrzebne jest zwycięstwo PiS w jesiennych wyborach, by wreszcie ktoś w naszym kraju zaczął myśleć o kłopotach ludzi ze wsi. – Chcę zaapelować do mieszkańców wsi, do rolników, by oddali swoje głosy właśnie na mnie. To ja rozumiem najlepiej problemy wsi. Rozumiem, bo przeżywam je na co dzień. (…) Drugi powód to taki, że PiS ma bardzo dobrą ofertę dla mieszkańców wsi. Przede wszystkim jesteśmy za zrównoważonym rozwojem i w tym kierunku nasze działania pójdą. Mamy przygotowane projekty ustaw, które mają pomóc rolnikom, jak np. ustawa o obronie polskiej ziemi. Tej ziemi, która jest dziś wykupywana przez obcy kapitał. Mamy też projekt ustawy, dotyczący ubezpieczeń rolniczych – informował kandydat PiS. Ryszard Bartosik dodał również, że Prawo i Sprawiedliwość ma zamiar walczyć o to, by polscy rolnicy otrzymywali wyższe dopłaty, by nie musieli z zazdrością patrzeć na to, jak większe pieniądze nieustannie trafiają do rolników z Francji czy Niemiec.

AW
Wideo: MS

reklama

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

Oglądaj także:

Wideo: Wakacje nie tylko spontaniczne ale i...

Wideo: Wakacje nie tylko spontaniczne...

27 czerw.
Na żywo Sesja Rady Miasta - transmisja wideo

Na żywo Sesja Rady Miasta - transmisja...

23 czerw.
Wideo: Fani ekstremalnych sportów motocyklowych...

Wideo: Fani ekstremalnych sportów...

5 kw.
Wideo: Przepiękny polonez maturzystów ZST w...

Wideo: Przepiękny polonez maturzystów...

13 lt.
Wideo: Polonez maturzystów Zespołu Szkół...

Wideo: Polonez maturzystów Zespołu...

23 st.
Wideo:

Wideo: "Dla takich chwil warto żyć..."...

05-11-2021
reklama
reklama
reklama