Zbiórka dla OSP Międzylesie. Powoli, powoli i jest 44% Pomagamy!!!

poniedziałek 25 maja 2020

Borysa, Magdy, Marii-Magdaleny

reklama

Wideo: InfoBase wspiera program INTJO. Dzieci z SP4 wiedzą już, czym jest kodowanie

Młodym mieszkańcom powiatu tureckiego lepszy życiowy start i odpowiednie kompetencje zapewnić ma program INTJO czyli przedsięwzięcie promujące wśród uczniów innowacje, nowoczesne technologie, języki obce. Z dobrodziejstw tego typu pilotażowych działań, zainicjowanych przez władze powiatu tureckiego, czerpią m.in. uczniowie Szkoły Podstawowej nr 4 w Turku, którzy biorą udział w zajęciach organizowanych w pracowniach Zespołu Szkół Technicznych w Turku. O tym, dlaczego warto od najmłodszych lat interesować się np. językiem niemieckim i angielskim, programowaniem, kodowaniem, w dniu 8 lutego opowiedzieli dzieciom przedstawiciele firmy informatycznej InfoBase – prezes Łukasz Milczarek oraz programistka, Marlena Krawczyk. Firma ta postanowiła w sposób znaczący wspierać program INTJO.

Prezes InfoBase, Łukasz Milczarek, wyjaśnił dzieciom, że programowanie jest jak nauka języka obcego. Odwołał się też do tematu popularnych gier komputerowych i wytłumaczył uczestnikom zajęć, że za każdą grą stoi sztab uzdolnionych programistów. To dzięki nim produkt jest dobry, popularny. Jak zauważył Łukasz Milczarek, każdy lubi rozwiązywać różnego rodzaju problemy, osiąga satysfakcję, gdy udaje się to zrobić. Tym właśnie jest programowanie – poszukiwaniem najlepszych rozwiązań. Uczniowie SP4 otrzymali zapewnienie, że InfoBase będzie wspierać uczestników projektu INTJO po to, by dzieci od najmłodszych lat mogły wykazać się swoją kreatywnością, mogły uczyć się przez zabawę, dokształcać, rozwijać.

Z uczniami Szkoły Podstawowej nr 4 spotkała się także Marlena Krawczyk, która wyjaśniła zaciekawionym dzieciom, że nie warto wierzyć w stereotypy. Choć zawody, takie jak informatyk i programista, kojarzą nam się zazwyczaj z płcią męską, to jednak świetnie sprawdzają się w nich także kobiety. Właśnie dlatego każdy uczeń, niezależnie od płci, powinien pomyśleć, czy nie warto postawić właśnie na tego typu przyszłościowe zawody. Uczestnicy zajęć dowiedzieli się także, iż stanie się za kilka lat uczniem technikum może procentować później, podczas studiów na danej politechnice .

Po spotkaniu z przedstawicielami firmy InfoBase dzieci zostały podzielone na dwie grupy i udały się ze swoimi opiekunami do poszczególnych sal. Tam miały okazję poznać tajniki kodowania, przekonać się jak wyglądają i działają roboty, a także wziąć udział w przygotowywaniu karmników dla ptaków. Rzecz jasna działaniom towarzyszyło posługiwanie się językami obcymi.

MS, AW

reklama

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

Oglądaj także:

Wideo: O badaniach nad architekturą powojennego...

Wideo: O badaniach nad architekturą...

7 mrz.
Wideo: Polonez maturzystów ZST zachwycił...

Wideo: Polonez maturzystów ZST...

23 lt.
Wideo: Polonez na 58 par rozpoczął studniówkę I LO

Wideo: Polonez na 58 par rozpoczął...

17 lt.
Wideo: Przepiękny polonez młodzieży z ZSR...

Wideo: Przepiękny polonez młodzieży z...

26 st.
Wideo podsumowanie wydarzeń minionego 2019 roku

Wideo podsumowanie wydarzeń minionego...

6 st.
Wideo: Najlepsza Czarna Kaśka w Polsce pochodzi...

Wideo: Najlepsza Czarna Kaśka w Polsce...

23-12-2019
reklama
reklama
reklama