czwartek 13 grudnia 2018

Dalidy, Juliusza, Łucji

reklama

Wideo: "Wiosna z Niemieckim" zawitała do Grzymiszewa

W kwietniu 2018 roku na terenie Turku i okolic odbył się cykl wydarzeń w ramach inicjatywy „Wiosna z Niemieckim w Powiecie Tureckim – keine panik, Deutsch kann man lernen”, nad którym pieczę sprawował starosta turecki. O tym, jak można łączyć zabawę, naukę języka i zgłębianie tajników nauk ścisłych można było przekonać się obserwując chociażby to, co w dniu 26 kwietnia działo się Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Grzymiszewie, gdzie uczniowie tejże placówki, a także szkół z Tuliszkowa, Dobrej, Przykony i Turku, uczestniczyli w wydarzeniu „Deutsch mit Spass”. Poczynania głodnych wiedzy dzieci śledzili m.in. inicjatorka działania, radna Rady Powiatu - Aneta Seńko i z-ca burmistrza Tuliszkowa - Piotr Hryniuk

Cykl spotkań rozpoczął się od „Deutsch – kinderleicht” czyli od zabaw z językiem niemieckim, zorganizowanych dla najmłodszych uczniów podstawówek w dniu 13 kwietnia w Szkole Podstawowej nr 4 w Turku. Nieco później, 23 kwietnia w I Liceum Ogólnokształcącym w Turku spotkali się uczniowie klas 7 szkół podstawowych oraz klas gimnazjalnych. Powodem było spotkanie „Um mich herum – videoclips”. Później przyszedł czas na wizytę w Grzymiszewie, podczas której uczniowie klas IV-VI szkół podstawowych zostali podzieleni na grupy i odwiedzali tzw. stacje językowe. Tam posługując się językiem obcym rozwiązywali różnego rodzaju łamigłówki z zakresu fizyki, mechaniki, robotyki. Młodzi ludzie przekonali się, jak wyglądają podstawy programowania, dowiedzieli się nieco więcej na temat magnetyzmu itp. Na całością działań czuwali nastolatkowie z Zespołu Szkół Technicznych, którzy jako młodzi liderzy dokładali wszelkich starań, by dzieci przyswajały wiedzę szybko i przyjemnie.

Projekt „Wiosna z Niemieckim w Powiecie Tureckim – Keine Panik, Deutsch kann man lernen” został zrealizowany dzięki władzom powiatu tureckiego, „Powiatu Innowacji i Nowoczesnych Technologii”. Współorganizatorzy, partnerzy i patroni projektu to: I Liceum Ogólnokształcące w Turku, Zespół Szkół Technicznych w Turku, Polskie Stowarzyszenie Nauczycieli Języka Niemieckiego, Goethe Institut, Szkoła Podstawowa nr 4 w Turku, Zespół Szkolno-Przedszkolny w Grzymiszewie, Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Koninie i Konsul Honorowy Republiki Federalnej Niemiec w Poznaniu. Wydarzenie wsparły też firma Sun Garden i Piekarnia Kasztelan.

MS, AW

reklama
komentarze wspiera Disqus

Redakcja portalu Turek.net.pl nie odpowiada za treści zamieszczanych przez czytelników komentarzy, zastrzegając sobie jednocześnie prawo do ich moderowania oraz kasowania w przypadkach ewidentnego naruszania prawa. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach.
Wysłanie formularza jest równoznaczne z akceptacją regulaminu potalu Turek.net.pl

Oglądaj także:

Wideo: Alternatywna lekcja WF z Moniką Pyrek

Wideo: Alternatywna lekcja WF z Moniką...

6 grudz.
Wideo: Językowa przygoda w Kaczkach Śr. czyli...

Wideo: Językowa przygoda w Kaczkach...

3 grudz.
Na żywo II Sesja Rady Miasta  - transmisja wideo

Na żywo II Sesja Rady Miasta -...

1 grudz.
Na żywo II Sesja Rady Powiatu - transmisja wideo

Na żywo II Sesja Rady Powiatu -...

29 list.
Wideo:

Wideo: "Kuźnia Talentów" dostarczyła...

24 list.
Wideo: 700 lat Brudzewa w jednym tomie

Wideo: 700 lat Brudzewa w jednym tomie

22 list.
reklama
reklama
reklama