wtorek 29 września 2020

Michaliny, Michała, Rafała

reklama

Wideo: Obchody 50-lecia istnienia Państwowej Straży Pożarnej w Turku

W dniu 21 grudnia 2018 w strażnicy przy ul Św. Floriana  w Turku odbyły się uroczyste obchody 50-lecia istnienia jednostki Państwowej Straży Pożarnej w naszym powiecie. Na uroczystość licznie przybyli goście reprezentujący władze centralne oraz lokalne w tym Poseł na Sejm RP Ryszard Bartosik, Radny Sejmiku Wojewódzkiego Krzysztofa Sobczaka, Starosta Turecki Dariusz Kałużny oraz Wiceburmistrz Turku Jerzy Kurzawa a także wójtowie, strażacy emeryci oraz przedstawiciele jednostek publicznych Turku i powiatu.

Uroczystość 50-lecia Zawodowej Straży Pożarnej w Turku przypadła w setną rocznicę odzyskania niepodległości przez Polskę. Niepodległości wywalczonej przez Polaków, wśród których nie zabrakło również wielu żyjących w tym czasie strażaków. Spotkanie było dobrą okazją do przywołania wspomnień opatrzonych archiwalnymi fotografiami, ukazującymi powstanie i działalność jednostki na przełomie 50 lat. Obchody uświetniły występy dzieci z Przedszkola Samorządowego nr 3 w Turku. W trakcie uroczystości wręczono także awanse, nagrody, wyróżnienia i podziękowania. Zapraszamy na relację wideo.

MS

reklama

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

Oglądaj także:

Wideo: O badaniach nad architekturą powojennego...

Wideo: O badaniach nad architekturą...

7 mrz.
Wideo: Polonez maturzystów ZST zachwycił...

Wideo: Polonez maturzystów ZST...

23 lt.
Wideo: Polonez na 58 par rozpoczął studniówkę I LO

Wideo: Polonez na 58 par rozpoczął...

17 lt.
Wideo: Przepiękny polonez młodzieży z ZSR...

Wideo: Przepiękny polonez młodzieży z...

26 st.
Wideo podsumowanie wydarzeń minionego 2019 roku

Wideo podsumowanie wydarzeń minionego...

6 st.
Wideo: Najlepsza Czarna Kaśka w Polsce pochodzi...

Wideo: Najlepsza Czarna Kaśka w Polsce...

23-12-2019
reklama
reklama
reklama