piątek 21 czerwca 2024

Alicji, Alojzego, Rudolfa

reklama

Wideo: Brudzewianin zwycięzcą Szansy na Sukces

Wideo: Brudzewianin zwycięzcą Szansy na Sukces
 

Kacper Grzelak piosenką Bajmu „Szklanka wody” wyśpiewał sobie zwycięstwo w znanym i lubianym programie telewizyjnym Szansa na Sukces. Nagrodą za najlepszy występ jest udział w finale muzycznego talent show, który odbędzie się w grudniu. Z kolei jego laureaci wystąpią podczas koncertu debiutów w 2021 roku w Opolu.

Emisja Szansy na Sukces odbyła się 4 października. W niedzielne popołudnie przed telewizorami zgromadzili się nie tylko najbliżsi, przyjaciele oraz znajomi Kacpra, ale także miliony Polaków. Program emitowany był w telewizyjnej Dwójce od 1993 roku. Jego prowadzącym przez 19 lat był Wojciech Mann. Warto wspomnieć, że w tym czasie zwycięzcami show zostali między innymi Justyna Steczkowska, Ania Wyszkoni, Julia Pietrucha czy Ewa Farna. W 2012 dziennikarz zrezygnował z prowadzenia programu i na kilka lat zniknął z ekranu. Jego kolejna odsłona nastąpiła w kwietniu 2019 roku. Gospodarzem Szansy na Sukces został Artur Orzech.

Przed kilkoma miesiącami w Szczecinie odbyły się przesłuchania do pierwszego odcinka tegorocznej edycji programu. Jak wspomina Kacper Grzelak, wzięły w nich udział tłumy wokalistów - od nastolatków, po dojrzałe osoby. –Każdy z nas miał za zadanie wykonać dwie wybrane przez siebie piosenki. Gdy przyszła na mnie kolej zaśpiewałem arię operową i jeden z utworów zespołu Ira – mówi Kacper. Po przesłuchaniu żaden z uczestników nie wiedział, czy zakwalifikował się do programu. Na werdykt oceniających przyszło im kilka miesięcy. –Byłem zaskoczony, jak zadzwonili do mnie z telewizji, bo minęło tyle czasu i zapomniałem, że startowałem do Szansy na Sukces. Ale oczywiście ucieszyłem się, że mnie doceniono – dodaje brudzewianin. Nagranie programu odbyło się w lipcu w warszawskim studiu telewizyjnej Dwójki. Siódemka uczestników musiała zmierzyć się z niełatwym repertuarem zespołu Bajm. Także śpiewający prezentowali wysoki poziom więc Kacper wcale nie miał łatwego zadania. Dodatkowo brudzewianin wylosował niełatwy utwór „Szklanka wody”. Jednak, jak się później okazało poradził sobie doskonale podczas prezentacji utworu. Po wysłuchaniu wszystkich wykonawców Beata Kozidrak wraz z zespołem ogłosili jednogłośny werdykt.

Zwycięzcą pierwszego odcinka tegorocznej Szansy na Sukces został Kacper Grzelak. –O tym, że wygrałem wiedziałem już wtedy, ale nie mogłem o tym nikomu powiedzieć, aż do ubiegłej niedzieli, kiedy program został wyemitowany w telewizji– wyjaśnia. Teraz przed zwycięzcą finał tegorocznej edycji Szansy na Sukces, który odbędzie się w grudniu. Z kolei jej laureat wystąpi na scenie podczas koncertu debiutów w następnym roku w Opolu. Nie jest wykluczone, że to właśnie Kacper na niej stanie. Sukces 27-latka w Dwójkowym programie nie jest jedynym, jaki ma na swoim koncie. To niewątpliwie dzięki talentowi, jaki niewątpliwie posiada udało mu się zajść aż tak daleko. Kacper swą muzyczną przygodę rozpoczął w wieku sześciu lat, gdy rozpoczął naukę gry na skrzypcach w turkowskiej szkole muzycznej. W tej samej szkole ukończył też czteroletni cykl gry na perkusji. Prywatnie uczył się gry na gitarze. Jednak to nie wszystko. Wraz z kolegami stworzył kilka zespołów, jak Mile Stone czy 4 a.m, które mieliśmy szansę poznać podczas różnorodnych imprez  wTurku czy w powiecie m.in. Sztuka na ulicy czy Dni Turku.

Brudzewianin jest absolwentem Wydziału Wokalno-Aktorskiego na Akademii Muzycznej w Poznaniu. –Lata nauki się opłacały, bo żyję z muzyki, tak jak marzyłem – dodaje wyjaśniając, że uczy dzieci nauki śpiewu i gry na ukulele. Na swoim koncie ma też pracę w poznańskiej operze, gdzie śpiewał jako baryton oraz grał drobne role. Cały czas śpiewa i gra między innymi z założonym przed laty zespołem 4 a.m.

Przed nami finałowy koncert Szansy na Sukces z udziałem Kacpra. Trzymamy kciuki i życzymy mu powodzenia.

Redakcja Turek.net.plFB

redakcja@turek.net.pl

787 77 74 72

reklama

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

Oglądaj także:

Wideo: Brawo! Brawo! Brawo czyli polonez...

Wideo: Brawo! Brawo! Brawo czyli...

5 lt.
Wideo: Przepiękny polonez maturzystów ZSR CKP...

Wideo: Przepiękny polonez...

30 st.
Wideo: Polonez na 56 par rozpoczął...

Wideo: Polonez na 56 par rozpoczął...

14 st.
Wideo: Wyjątkowy koncert w Boleszczynie....

Wideo: Wyjątkowy koncert w...

25-12-2023
Wideo: Wystawa „Dusze Mehoffera” w Muzeum...

Wideo: Wystawa „Dusze Mehoffera” w...

23-11-2023
Wideo: Wystawa: Moda na Modelarstwo. Przystań...

Wideo: Wystawa: Moda na Modelarstwo....

25-10-2023
reklama
reklama
reklama