Szukasz książek do liceum, technikum, podstawówki? A może coś do poczytania dziecku?

czwartek 11 sierpnia 2022

Luizy, Włodzmierza, Zuzanny

25°C zachmurzenie duże Pogoda 7 dni »
reklama

Wideo: Międzynarodowy Dzień Teatru - Monodram Mikołaja Zielińskiego na scenie MDK Turek

Wideo: Międzynarodowy Dzień Teatru - Monodram Mikołaja Zielińskiego na scenie MDK Turek
 

Międzynarodowy Dzień Teatru, to święto uchwalone w 1961 roku, podczas 9. Światowego Kongresu Międzynarodowego Instytutu Teatralnego w Helsinkach. Datę 27 marca wybrano na pamiątkę otwarcia Teatru Narodów w Paryżu w 1957 roku. 27 marca - to święto ludzi teatru. Święto celebrowane z obu stron rampy, bo jest to uroczysty dzień dla twórców, realizatorów i wykonawców, ale też dla tych, którzy nadają sens teatrowi, bez których teatr nie istnieje - dla WIDZÓW. Życzmy sobie byśmy wszyscy jak najszybciej znowu spotkali się w rzeczywistym świecie, bez maseczek, rękawiczek.... Byście Państwo z papierowym biletem w dłoni przeszli przez foyer i zasiedli w fotelach sali widowiskowej. Niech jak najszybciej zgasną światła i podniesie się kurtyna. Niech teatr wróci tam, gdzie jest jego miejsce. Do teatru.

Największą pasją Mikołaja po za teatrem jest muzyka. Uczył się w Państwowej Szkole Muzycznej I st. im. Witolda Lutosławskiego w Turku. Nagroda Grand Prix Mikołaja podczas XXVII Ogólnopolskich Spotkań Teatralnych Młodych „Czwarta Ściana”, nie jest jego jedynym osiągnięciem z dziedziny teatru , zdobył on m.in. 6 nagród podczas międzypowiatowego konkursu recytatorskiego „Czerwieńcie, zieleńcie się słowa”, nagrodę Grand Prix oraz dwie nagrody podczas Wojewódzkiego konkursu na monodram „Młodzi Koryfeusze”, oraz wiele innych. Bierze udział w wielu przedsięwzięciach, uroczystościach szkolnych oraz lokalnych. Zapraszamy na monodram w wykonaniu Mikołaja Zielińskiego z Miejskiego Domu Kultury w Turku.

Jak często zastanawiamy się nad sensem swojego życia ? Ile razy szukamy celu, dla którego żyjemy? Często błądzimy, tracimy nadzieję, ale ważne jest to, żeby się nie poddawać i dążyć do stawianych przez siebie celów. – A może to ja mogę nazwać się misiem ?

W reżyserii Sylwii Przybylskiej i Michała Zielińskiego.

Michał Sidorowicz
Dziennikarz Turek.net.plFB

email: michal@turek.net.pl

telefon: 787 77 74 72

reklama

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

Oglądaj także:

Wideo: Wakacje nie tylko spontaniczne ale i...

Wideo: Wakacje nie tylko spontaniczne...

27 czerw.
Na żywo Sesja Rady Miasta - transmisja wideo

Na żywo Sesja Rady Miasta - transmisja...

23 czerw.
Wideo: Fani ekstremalnych sportów motocyklowych...

Wideo: Fani ekstremalnych sportów...

5 kw.
Wideo: Przepiękny polonez maturzystów ZST w...

Wideo: Przepiękny polonez maturzystów...

13 lt.
Wideo: Polonez maturzystów Zespołu Szkół...

Wideo: Polonez maturzystów Zespołu...

23 st.
Wideo:

Wideo: "Dla takich chwil warto żyć..."...

05-11-2021
reklama
reklama
reklama