wtorek 24 listopada 2020

Emmy, Flory, Romana

reklama

Wideo: Kto powiedział szach i mat?

Wideo: Kto powiedział szach i mat?
 

By udowodnić wyższość pracy swych szarych komórek nad pomysłami innych graczy, w sobotę  i niedzielę w Klubie Barbórka przy szachownicach zasiedli zawodnicy z całego kraju, a wyzwanie podjęli także starosta Bartosik i burmistrz Czapla. W Turku w miniony weekend zorganizowany został Ogólnopolski Festiwal Szachowy – Turek 2012.

Impreza była już XIII edycją tego typu zmagań. W jej ramach odbyło się kilka turniejów. Tak oto 17 listopada o godz. 11:00 w Klubie Barbórka rozpoczęły się Mistrzostwa Polski Radnych i Pracowników Samorządowych. W klasyfikacji generalnej zwyciężył Sylwester Bednarek z Łodzi, a w poszczególnych kategoriach triumfowali: Jarosław Marchewka z Rudnik (kat. radni), Milena Magnucka z Ostrowa Wlkp. (kat. kobiet), Zbigniew Mielczarski z Darłowa (kat. amatorzy). W klasyfikacji drużynowej najlepszy okazał się team POKiS Wyszków. Również o godz. 11:00 do szachownic zasiedli młodsi gracze, by zmierzyć się w ramach Otwartych Mistrzostw Powiatu Tureckiego Dzieci Szkół Podstawowych i Gimnazjów. W tym przypadku na najwyższe laury uznania zasłużyli Weronika Momot i Ignacy Leśkiewicz z Konina oraz gimnazjaliści: Patrycja Jasińska - M-GOK GAMBIT Ślesin i Piotr Śnihur z Konina. Co bardziej "niecierpliwi" gracze stoczyli potyczki w czasie Turnieju Błyskawicznego, a najlepszym okazał się Kamil Szadkowski z Konina.

Atrakcji nie zabrakło także w niedzielę. W dniu 18 listopada odbyły się Otwarte Mistrzostwa Powiatu w Szachach Szybkich i Turniej VIP-ów, a triumfowali w nich odpowiednio Sylwester Bednarek z Łódzi i Dariusz Ostrowski - wójt Gminy Kościelec.

Organizatorami XIII Ogólnopolskiego Festiwalu Szachowego Turek 2012 były Starostwo Powiatowe w Turku oraz Turkowskie Towarzystwo Szachowe „Tęcza”. Pełne wyniki zmagań można znaleźć na stronie www.szachy.powiat.turek.pl.

AW
Fot.MD

reklama

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

Oglądaj także:

Wideo: Brudzewianin zwycięzcą Szansy na Sukces

Wideo: Brudzewianin zwycięzcą Szansy...

6 paźd.
Wideo: O badaniach nad architekturą powojennego...

Wideo: O badaniach nad architekturą...

7 mrz.
Wideo: Polonez maturzystów ZST zachwycił...

Wideo: Polonez maturzystów ZST...

23 lt.
Wideo: Polonez na 58 par rozpoczął studniówkę I LO

Wideo: Polonez na 58 par rozpoczął...

17 lt.
Wideo: Przepiękny polonez młodzieży z ZSR...

Wideo: Przepiękny polonez młodzieży z...

26 st.
Wideo podsumowanie wydarzeń minionego 2019 roku

Wideo podsumowanie wydarzeń minionego...

6 st.
reklama
reklama
reklama