sobota 31 lipca 2021

Ignacego, Lodomiry, Romana

25°C całkowite zachmurzenie Pogoda 7 dni »
reklama

Wideo: Kto powiedział szach i mat?

Wideo: Kto powiedział szach i mat?
 

By udowodnić wyższość pracy swych szarych komórek nad pomysłami innych graczy, w sobotę  i niedzielę w Klubie Barbórka przy szachownicach zasiedli zawodnicy z całego kraju, a wyzwanie podjęli także starosta Bartosik i burmistrz Czapla. W Turku w miniony weekend zorganizowany został Ogólnopolski Festiwal Szachowy – Turek 2012.

Impreza była już XIII edycją tego typu zmagań. W jej ramach odbyło się kilka turniejów. Tak oto 17 listopada o godz. 11:00 w Klubie Barbórka rozpoczęły się Mistrzostwa Polski Radnych i Pracowników Samorządowych. W klasyfikacji generalnej zwyciężył Sylwester Bednarek z Łodzi, a w poszczególnych kategoriach triumfowali: Jarosław Marchewka z Rudnik (kat. radni), Milena Magnucka z Ostrowa Wlkp. (kat. kobiet), Zbigniew Mielczarski z Darłowa (kat. amatorzy). W klasyfikacji drużynowej najlepszy okazał się team POKiS Wyszków. Również o godz. 11:00 do szachownic zasiedli młodsi gracze, by zmierzyć się w ramach Otwartych Mistrzostw Powiatu Tureckiego Dzieci Szkół Podstawowych i Gimnazjów. W tym przypadku na najwyższe laury uznania zasłużyli Weronika Momot i Ignacy Leśkiewicz z Konina oraz gimnazjaliści: Patrycja Jasińska - M-GOK GAMBIT Ślesin i Piotr Śnihur z Konina. Co bardziej "niecierpliwi" gracze stoczyli potyczki w czasie Turnieju Błyskawicznego, a najlepszym okazał się Kamil Szadkowski z Konina.

Atrakcji nie zabrakło także w niedzielę. W dniu 18 listopada odbyły się Otwarte Mistrzostwa Powiatu w Szachach Szybkich i Turniej VIP-ów, a triumfowali w nich odpowiednio Sylwester Bednarek z Łódzi i Dariusz Ostrowski - wójt Gminy Kościelec.

Organizatorami XIII Ogólnopolskiego Festiwalu Szachowego Turek 2012 były Starostwo Powiatowe w Turku oraz Turkowskie Towarzystwo Szachowe „Tęcza”. Pełne wyniki zmagań można znaleźć na stronie www.szachy.powiat.turek.pl.

AW
Fot.MD

reklama

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

Oglądaj także:

Wideo: Zielona energia z farmy w gm. Brudzew...

Wideo: Zielona energia z farmy w gm....

23 kw.
Wideo: Międzynarodowy Dzień Teatru - Monodram...

Wideo: Międzynarodowy Dzień Teatru -...

27 mrz.
Wideo: Bajki na Dobranoc - Słuchowisko

Wideo: Bajki na Dobranoc - Słuchowisko...

19 mrz.
Wideo: Bajki na Dobranoc - Czerwony Kapturek

Wideo: Bajki na Dobranoc - Czerwony...

12 mrz.
Wideo: Na bogato i z przytupem czyli muzyczne...

Wideo: Na bogato i z przytupem czyli...

8 mrz.
Wideo: Bajki na Dobranoc -

Wideo: Bajki na Dobranoc - "Materiał...

26 lt.
reklama
reklama
reklama