piątek 24 września 2021

Dory, Gerarda, Maryny

16°C zachmurzenie duże Pogoda 7 dni »
reklama

Wideo: Turkowska scena dla początkujących gwiazd

Wideo: Turkowska scena dla początkujących gwiazd
 

Posiadanie pasji jest ważnym aspektem życia człowieka, zwłaszcza młodego, który dopiero kształtuje swój charakter i szuka własnej drogi w życiu. Dobrze więc, gdy ma możliwość rozwijania jej w odpowiednim, sprzyjającym otoczeniu. O taką możliwość będą walczyć uczestnicy warsztatów teatralnych w Stowarzyszeniu Przystań, realizowanych w ramach projektu „Akademia CoolTur”.

Od lutego młodzi miłośnicy aktorstwa i teatru spotykają się na cotygodniowych warsztatach, by doskonalić swoje umiejętności. Młodzież, głównie licealna, przygotowuje sztukę „Między”, która będzie zwieńczeniem długich miesięcy pracy i przygotowań. Jednocześnie, ma być ona początkiem amatorskiego koła teatralnego w naszym mieście, skierowanego do osób w różnym wieku.

Premiera „Między” odbędzie się 25 czerwca o godz. 18.30 na scenie „Domu Strażaka” w Turku. Wstęp na spektakl jest wolny, lecz młodzi aktorzy będą prosić o cegiełki i darowizny na rzecz nowej sceny, która będzie znajdowała się w nowym lokum stowarzyszenia. Datki będzie można zostawić po zakończeniu przedstawienia.

Członkowie Klubu Teatralnego liczą, że scena powstanie do końca września. Inaczej po wakacjach stracą możliwość ćwiczenia i doskonalenia się w warunkach umożliwiających komfortową pracę w kolejnym cyklu warsztatów.

Warto wesprzeć inicjatywę warsztatów, chociażby z racji włożonego w nie do tej pory wysiłku oraz szansy, jaką te zajęcia dają młodzieży w Turku. Póki co, nasze miasto raczej nie daje im zbyt wielu okazji, by móc realizować swoje pasje.

Drodzy Czytelnicy, możecie samodzielnie ocenić efekty pracy dzieci z Przystani i wesprzeć je w realizacji marzeń o prawdziwej, profesjonalnej scenie. Wystarczy, że przyjdziecie 25 czerwca o godz. 18.30 do „Domu Strażaka”. Projekt dofinansowany przez Gminę Miejską Turek.

M.A. 

reklama

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

Oglądaj także:

Wideo: W Przykonie dobiegają końca...

Wideo: W Przykonie dobiegają końca...

28 sierp.
Wideo: Zielona energia z farmy w gm. Brudzew...

Wideo: Zielona energia z farmy w gm....

23 kw.
Wideo: Międzynarodowy Dzień Teatru - Monodram...

Wideo: Międzynarodowy Dzień Teatru -...

27 mrz.
Wideo: Bajki na Dobranoc - Słuchowisko

Wideo: Bajki na Dobranoc - Słuchowisko...

19 mrz.
Wideo: Bajki na Dobranoc - Czerwony Kapturek

Wideo: Bajki na Dobranoc - Czerwony...

12 mrz.
Wideo: Na bogato i z przytupem czyli muzyczne...

Wideo: Na bogato i z przytupem czyli...

8 mrz.
reklama
reklama
reklama