sobota 08 sierpnia 2020

Izy, Rajmunda, Seweryna

reklama

Wideo: Kaczyński o blokowaniu kariery młodym

Temat pracy – jej zdobycia i utrzymania – rozpala nieustannie emocje mieszkańców Turku i okolic, co widać np. w komentarzach pojawiających się pod tekstem dotyczącym uzyskania przez R. Bartosika (PiS) dyrektorskiego stanowiska w PGKiM-ie. Do tematu konieczności zapewnienia zatrudnienia i szans rozwoju odnosił się podczas sobotniej konferencji w Turku Jarosław Kaczyński, wlewając nadzieję w serca ludzi młodych.

Temat szans na zdobycie pracy w Turku powrócił z olbrzymią siłą właśnie z powodu awansu Ryszarda Bartosika, jak również za sprawą tłumaczeń prezesa PGKiM. Mirosław Wypiór stwierdził bowiem, iż powołanie stanowiska dyrektorskiego nie wpłynie na zwiększenie kosztów funkcjonowania spółki, gdyż zmniejsza się – w związku z odejściami na emerytury - liczba pracowników PGKiM, więc koszty płacowe spółki nie wrosną. Szybko wywołało to reakcję internautów. „Dać pracę komuś młodemu bez podnoszenia ego pana radnego to już nie bo po co” - pisze Czytelnik. „Odchodzą emeryci, więc zamiast w ich miejsce dać pracę młodym tworzy się kolejne prezesowskie stanowisko” - pomstuje Goblin, choć pewnie chodziło mu stanowisko dyrektora.

Co powinni zrobić ludzie wzburzeni awansem Ryszarda Bartosika (PiS) i tłumaczeniami prezesa PGKiM? Najwyraźniej powinni głosować na PiS. Wszakże podczas sobotniej wizyty w naszym mieście prezes Jarosław Kaczyński mówił: – Młodym ludziom potrzebna jest praca, potrzebne są mieszkania. To są dwie przesłanki, żeby byli w Polsce, tu zakładali rodziny, żeby były dzieci, żeby Polska się rozwijała – mówił polityk, zdobywając gromkie brawa.

AW
Fot. MD

 

reklama

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

Oglądaj także:

Wideo: O badaniach nad architekturą powojennego...

Wideo: O badaniach nad architekturą...

7 mrz.
Wideo: Polonez maturzystów ZST zachwycił...

Wideo: Polonez maturzystów ZST...

23 lt.
Wideo: Polonez na 58 par rozpoczął studniówkę I LO

Wideo: Polonez na 58 par rozpoczął...

17 lt.
Wideo: Przepiękny polonez młodzieży z ZSR...

Wideo: Przepiękny polonez młodzieży z...

26 st.
Wideo podsumowanie wydarzeń minionego 2019 roku

Wideo podsumowanie wydarzeń minionego...

6 st.
Wideo: Najlepsza Czarna Kaśka w Polsce pochodzi...

Wideo: Najlepsza Czarna Kaśka w Polsce...

23-12-2019
reklama
reklama
reklama