Koncert w Pomocy Juliankowi / 25 marca, godz. 15:00

czwartek 22 marca 2018

Bogusława, Jagody, Katarzyny

reklama

Mieszkańcy w obronie radnej Pacześnej. Prokuratura nie widzi przestępstwa

Mieszkańcy w obronie radnej Pacześnej. Prokuratura nie widzi przestępstwa - foto: M. Derucki
foto: M. DeruckiW imieniu licznie przybyłych na sesję turkowian, list w obrionie M. Pacześnej odczytała Iwona Kalinowska-Dymbińska 

Podczas wczorajszej (12 października) sesji Rady Miasta Turku, na sesję przybyli mieszkańcy osiedla Zapałczanego zbulwersowaniu publikacjami Towarzystwa Samorządowego oraz Dariusza Młynarczyka, na temat głosowania nad Budżetem Obywatelskim. Z kolei burmistrz Romuald Antosik poinformował, że prokuratura odmówiła wszczęcia śledztwa, gdyż materiał zebrany w sprawie nie wskazuje, aby doszło do czynu zabronionego.

Sprawa tegorocznej, pierwszej edycji Budżetu Obywatelskiego miasta Turek wywołała w lokalnych mediach gorącą dyskusję. Radni Towarzystwa Samorządowego oraz Zarząd Powiatowy SLD żądali wyjaśnienia sprawy. W swoich publikacjach Towarzystwo Samorządowe nie przebierało w słowach, pisząc o „zaangażowaniu firmy zewnętrznej, aby sprawę prawdopodobnego matactwa wyciszyć”. O sprawie publicznie wypowiadał się także radny powiatowy Dariusz Młynarczyk, zarzucając radnej Marioli Pacześnej „malwersacje”.

reklama

Turkowianie w obronie swojej radnej

W obronie radnej Marioli Pacześnej przybyli na wczorajszą sesję mieszkańcy osiedla Zapałczanego. Turkowianie wystosowali do radnych TS oraz Dariusza Młynarczyka list, który odczytali.

W związku z tym , że duża część mieszkańców to osoby starsze, nie mające dostępu chociażby do Internetu, po raz pierwszy o projekcie obywatelskim usłyszały od Pani Radnej. Dlatego jako mieszkańcy chcemy podziękować Pani Pacześnej, przede wszystkim za rozbudzanie świadomości w mieszkańcach , za zaangażowanie – piszą mieszkańcy Zapałczanego.

Mieszkańcy zaapelowali do radnych TS, aby ci "byli tak zaangażowani i aktywni jak pani M. Paczesna i skupili się na tym, co naprawdę jest ważne dla mieszkańców".

reklama

Jest nam niezmiernie przykro i czujemy ogromny niesmak i wstyd, że radna przez swoja aktywną postawę i naprawdę ogromne zaangażowanie została przez co niektórych turkowskich „polityków” pomówiona, dlatego też, jako mieszkańcy okręgu wyborczego naszej radnej apelujemy do wszystkich Państwa, żeby byli tak zaangażowani i aktywni jak pani M. Paczesna i skupili się na tym, co naprawdę jest ważne dla mieszkańców, a nie na głupotach i niesłusznych oskarżeniach. – piszą mieszkańcy Zapałczanego.

Mieszkańcy imiennie skrytykowali także działania Dariusza Młynarczyka: 

Panu Młynarczykowi osobiście polecamy zastanowić się nad opiniami i oskarżeniami, które tak aktywnie zamieszcza na forach i w mediach, ponieważ odnoszę wrażenie, że oskarżając swoja koleżankę o brak etyki, nie zapoznał się z jej sformułowaniem bądź nie do końca rozumie pojecie etyczności. – piszą mieszkańcy Zapałczanego.

Prokuratura odmawia wszczęcia postępowania

Burmistrz Romuald Antosik zgłosił sprawę do prokuratury. Na dzisiejszej sesji włodarz poinformował, że w dniu 3 października prokuratura postanowiła odmówić wszczęcia śledztwa ws. oszustwa dokonanego w sieci internetowej przy głosowaniu nad Budżetem Obywatelskim miasta Turek. - Materiał zebrany w sprawie nie wskazuje, aby doszło do czynu zabronionego w trakcie głosowania – poinformował na sesji burmistrz Antosik.

md

Podobne artykuły

Rusza druga edycja Budżetu Obywatelskiego

Rusza druga edycja Budżetu Obywatelskiego

z wczoraj
Pochwała politycznej głupoty

Pochwała politycznej głupoty

1 mrz.
Zmiany w zasadach głosowania nad Budżetem...

Zmiany w zasadach głosowania nad Budżetem...

9 lt.
komentarze wspiera Disqus

Redakcja portalu Turek.net.pl nie odpowiada za treści zamieszczanych przez czytelników komentarzy, zastrzegając sobie jednocześnie prawo do ich moderowania oraz kasowania w przypadkach ewidentnego naruszania prawa. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach.
Wysłanie formularza jest równoznaczne z akceptacją regulaminu potalu Turek.net.pl

reklama
reklama
reklama