piątek 26 kwietnia 2024

Marii, Marzeny, Ryszarda

Kawęczyn: Orzeł liderem A-klasy! Punkty zdobyte w meczu z Teleszyną pomogły wskoczyć na szczyt

W sobotę 7 października w Tokarach rozegrany został derbowy pojedynek pomiędzy Orłem Kawęczyn i Teleszyną Przykona, podczas którego szala zwycięstwa przechylała się raz na jedną, raz na drugą stronę. Po pierwszej połowie meczu Orzeł schodził na przerwę przegrywając 1:2, ale ostatecznie gospodarze zmobilizowali się i zwyciężyli 3:2. Bramki dla Orła strzelili Tomasz Kasierski (x2) i Grzegorz Majda, a gole dla Teleszyny zdobyli Adam Baraniecki i Dawid Staciewiński.

Po 8 kolejkach spotkań konińskiej A-klasy Orzeł Kawęczyn ma na swoim koncie 5 wygranych, 1 remis oraz 1 porażkę i z 16 punktami znajduje się na 1 miejscu tabeli. Teleszyna Przykona (0 wygranych, 1 remis, 6 porażek, 1 punkt) plasuje się na przedostatnim, 12 miejscu. Więcej o wynikach meczów, statystykach, składzie danej drużyny na stronie orzelkaweczyn.futbolowo.pl i teleszyna.futbolowo.pl.

W innych meczach tego weekendu Znicz Władysławów zwyciężył z KS Mostki 8:0 (B-klasa), Tulisia II Tuliszków pokonała WKS Boguszyczki 9:0 (B-klasa), Grom Malanów przegrał z Górnikiem Wierzbinek 2:4 (A-klasa), Wicher Dobra uległ KP Zryw Dąbie 1:4 (A-klasa), Polanin Strzałkowo przegrał z Tulisią Tuliszków 1:4 (klasa okręgowa), GKS Sompolno został rozbity przez Kasztelanię Brudzew 0:5 (klasa okręgowa), a Tur 1921 Turek ograł Rawię Rawag Rawicz 3:0 (IV liga).