Pomóżmy Julkowi w walce o życie. Kliknij i dowiedz się, jak pomóc!

sobota 24 luty 2018

Boguty, Bogusza, Macieja

reklama

Tur zwycięża w Kępnie

Tur zwycięża w Kępnie - foto: M. Derucki
foto: M. Derucki 

W sobotę 18 listopada 2017 roku zespół MGKS Tur 1921 Turek rozegrał swój ostatni mistrzowski mecz IV ligi sezonu 2017/2018. Dwie ostatnie kolejki, a więc mecz z Koroną Piaski oraz Polonią Kępno to mecze rewanżowe, które zostały przeniesione z rundy wiosennej. Tur 1921 przed ostatnim meczem zajmował 8 miejsce w tabeli z 21 punktami. Nasi rywale zajmowali 5 miejsce z 29 punktami. W pierwszym meczu tych drużyn Tur uległ na własnym boisku Polonii 1-2.

Przed tym spotkaniem zespół Tura nie był uznawany za faworyta. Polonia spisuje się bardzo dobrze w rundzie jesiennej, tym bardziej grając na własnym terenie jest trudnym przeciwnikiem. Taktyka Dawida Jóźwiaka polegała na mądrej, spokojnej grze w obronie i próbie zdobycia bramki z kontrataków.

reklama

Jak przewidywaliśmy, początek meczu należał do gospodarzy, którzy utrzymywali się przy piłce, jednak nie stwarzali oni żadnego poważnego zagrożenia bramce Darka Brzostowskiego. Nasi zawodnicy szukali swoich okazji z kontry, jednak dobrze spisująca się defensywa Polonii rozbijała nasze ataki. W 25 minucie spotkania Bartek Kowalski podał prostopadłą piłkę do Grabowskiego, który urwał się obrońcom i wyszedł na sytuację sam na sam z bramkarzem Polonii. Bartek Grabowski uderza lewą nogą, jednak w ostatnim momencie obrońca gospodarzy wpada w Bartka a uderzona piłka trafia w spojenie słupka z poprzeczką. Sędzia nie dopatrzył się faulu na naszym zawodniku. W 32 minucie świetną sytuację do zdobycia gola stworzyli sobie gospodarze. Strzał z linii pola karnego broni Brzostowski, jednak piłka wypada mu z rąk, do piłki podbiega napastnik Polonii ale Darek odważnie wybija piłkę która wpada pod nogi kolejnego z zawodników gospodarzy. Strzał na pustą bramkę, piłkę w ostatniej chwili wybija głową Kuba Młynarski. Do przerwy obraz gry nie uległ zmianie a pierwsza połowa zakończyła się bezbramkowym remisem.

Druga połowa meczu rozpoczęła się od śmielszych ataków Tura, które przyniosły rezultat w postaci zdobytej bramki. Nasi zawodnicy przejęli piłkę w środku pola, Daniel Błaszczyk zobaczył wychodzącego na dobra pozycję Bartka Grabowskiego i zagrywa prostopadłe podanie. Bartek kolejny raz urywa się obrońcom, bramkarz Polonii wyszedł bardzo wysoko a Bartek zagrywając długa piłkę mija leżącego bramkarza. Do piłki szybszy był obrońca, który chciał wybić piłkę, jednak poślizgnął się i trafia do swojej pustej bramki. Prowadzimy 0-1.

Po stracie bramki gospodarze jeszcze z większym impetem ruszyli do ataku, ale nasza obrona świetnie spisywała się w tym meczu. Staraliśmy się kontrolować grę, licząc na kolejne okazje do zdobycia bramki. W 64 minucie przyniosło to rezultat. Po przejęciu piłki w środku pola Bartek Kowalski zagrywa prostopadła piłkę do Grabowskiego, kiks obrońcy i Bartek Grabowski przejmuje piłkę. Mija bramkarza a następnie mając przed sobą 2 obrońców stojących w bramce, bardzo inteligentnie uderza między nich i prowadzimy 0-2.

reklama

Gospodarze postawili wszystko na jedna kartę, chcąc zdobyć bramkę kontaktową. Udało się to w 71 minucie. Po kolejnym rzucie rożnym dla gospodarzy, piłkę głową zagrywa zawodnik Polonii, Brzostowski łapie górną piłkę, zostaje popchnięty przez napastnika i piłka przekracza linie bramkową. Naszym zdaniem był ewidentny faul na bramkarzu, jednak sędzia pokazał na środek boiska. Wynik meczu 1-2. Po tej bramce gospodarze starali się doprowadzić do wyrównania, jednak wynik nie uległ zmianie do końca spotkania. Po bardzo trudnym meczu wygrywamy 1-2 i przywozimy 3 punkty. Cały zespół zasłużył na wyróżnienie, konsekwentnie realizując założenia trenera.

Tur wystąpił w następującym składzie: Brzostowski, Młynarski, Pietraszek, Bieniek, Przybylak, Błaszczyk, Trzepacz, Kowalski, Lament, Fret, Grabowski

Rezerwowi: Polipowski, Czajka, Ignaczak, Kaczmarek, Kwapisz, Banasiak, Maliński

źródło: tur1921turek.pl

Podobne artykuły

Nowe stroje meczowe seniorów w 2018 roku z...

Nowe stroje meczowe seniorów w 2018 roku z okazji...

z wczoraj
Turniej halowy trampkarzy młodszych pod...

Turniej halowy trampkarzy młodszych pod patronatem...

19 lt.
Malanów: Puchar Prezesa Gromu Malanów pozostał...

Malanów: Puchar Prezesa Gromu Malanów pozostał u...

31 st.
komentarze wspiera Disqus

Redakcja portalu Turek.net.pl nie odpowiada za treści zamieszczanych przez czytelników komentarzy, zastrzegając sobie jednocześnie prawo do ich moderowania oraz kasowania w przypadkach ewidentnego naruszania prawa. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach.
Wysłanie formularza jest równoznaczne z akceptacją regulaminu potalu Turek.net.pl

reklama
reklama
reklama