poniedziałek 29 kwietnia 2024

Hugona, Piotra, Roberty

Zwycięstwo Tura na wagę awansu do ligi wojewódzkiej trampkarzy!

W ostatnim meczu rundy jesiennej trampkarze starsi Tura Turek podejmowali u siebie Sokoła Kleczew. Był to swoisty "finał ligi" gdyż zwycięzca tego meczu wygrywał ligę.

Młodzi turkowianie prowadzili grę przez większość spotkania, jednak po jednej z kontr gości musieli gonić wynik. Minuty upływały, Tur stwarzał kolejne sytuację a piłka jak zaczarowana nie chciała znaleźć się w bramce Sokoła. Aż 15 minut przed końcem spotkania Adam Podwalny zagrywa piłkę w pole karne a tam najsprytniejszy okazuje sie Rafał Kobielak, który precyzyjnym strzałem wyrównuje wynik meczu. Po bramce napór Tura się nasila i w 78 minucie na solową akcje decyduje się Cyprian Oleksy, który na małej przestrzeni mija 3 obrońców Sokoła i płaskim strzałem pokonuje bramkarza gości ustalając wynik spotkania na 2:1 dla Tura 1921 Turek.

"Ten mecz to cała runda w pigułce, od pierwszej kolejki musieliśmy gonić Sokoła żeby wyprzedzić ich na ostaniej prostej. Bardzo dziękuje drużynie z Kleczewa za wspaniałą rywalizacje na przestrzeni całej ligi, często ich wyniki motywowały nas do cięższej pracy. Ogromne ukłony od całej drużyny w stronę rodziców i kibiców, którzy dzisiaj niesamowicie nas dopingowali i wspierali przez całą rundę. Ale przede wszystkim chciałbym podziękować zawodnikom, którzy trenowali w pocie czoła, często rezygnując z innych rzeczy, dziękuje zawodnikom, którzy byli zdeterminowani do samego końca, aby osiągnąć cel. Jestem z Was bardzo dumny. Teraz macie czas żeby się pocieszyć tą chwilą, bo za chwile czekają nas większe wyzwania a co za tym idzie intesywniejsze treningi. " podsumował trener Maliński

Dzięki zwycięstwu wiosną w Turku zawitają rozgrywki Wielkopolskiej Ligi Wojewódzkiej, a nasz zespół będzie rywalizował z drużynami z Kalisza, Jarocina, Środy Wielkopolskiej, Ostrowa itp.

Jest to drugi młodzieżowy zespół Tura,  który jesienią zdobywa mistrzostwo swojej ligi wcześniej sztuka ta udała się juniorom młodszym.

TUR Turek - Sokół Kleczew 2:1
1:1 Rafał Kobielak (Podwalny)
2:1 Cyprian Oleksy (Podwalny)