sobota 27 kwietnia 2024

Sergiusza, Teofila, Zyty

Inauguracja rundy wiosennej. Dziewięć goli na meczu Tura z Wichrem

Inauguracja rundy wiosennej. Dziewięć goli na meczu Tura z Wichrem - fot.: Tur 1921 Turek

Niezwykle dynamiczna akcja na boisku, żywiołowy doping kibiców i rekordowa liczba goli – tak można podsumować inaugurujący rundę wiosenną mecz Tur 1921 Turek z Wichrem Dobra.

Pojedynki Tura z Dobrą zawsze cieszą się dużym zainteresowaniem kibiców. Co ciekawe, nie ma znaczenia, w której lidze aktualnie występują oba zespoły. Dopingujący żywiołowo kibice mieli szanse obejrzeć w sobotę niezły mecz, obfitujący nie tylko w wiele okazji bramkowych, ale aż 9 goli.

Mecz zaczął się rewelacyjnie, bo już w 26 sekundzie Tur wyszedł na prowadzenie. Dośrodkowanie Michała Szymańskiego na bramkę zamienił Maciej Maliński. Kilka minut później było już 2-0. Po rzucie rożnym goście złapali kontakt i mecz zrobił się bardzo ciekawy, a drużyny odpowiadały bramką za bramkę. Do przerwy padł wynik 4-2. Po przerwie zawodnicy Tura osiągnęli już większą przewagę, stwarzając mnóstwo okazji, w których przynajmniej połowa powinna zakończyć się bramkami. Ostatecznie Tur zwyciężył 6-3.

Bramki zdobyli: Maciej Maliński x3, Jakub Skopiński, Marcel Kostrzewski i Artur Mikosik.

Warto odnotować, że w pierwszej jedenastce wystąpiło 9 juniorow, w tym pięciu z rocznika 2005, a w całym meczu zagrało aż 11 zawodników w wieku juniora. Premierową bramkę w drużynie seniorów w meczu ligowym zanotował Jakub Skopiński (2005).

Skład: Filip Jarek – Bartłomiej Frątczak, Tobiasz Adamczyk, Michał Juszczak, Adam Oleksy – Bartek Tomczyk, Jakub Skopiński, Patryk Cieslak, Michał Szymański, Marcel Kostrzewski – Maciej Maliński

Z ławki: Artur Mikosik, Filip Litwin, Adam Kostrzewski, Gracjan Budka, Tomasz Dróżdż

Trener: Konrad Grzelak