wtorek 27 września 2022

Damiana, Mirabeli, Wincentego

7°C zachmurzenie duże Pogoda 7 dni »
reklama

Wystawa otwarta, konkurs rozstrzygnięty

Wystawa otwarta, konkurs rozstrzygnięty - foto: E. Derucka
foto: E. Derucka 

Wczoraj podsumowaliśmy pierwszy organizowany przez naszą redakcję konkurs fotograficzny. Zadaniem konkursowym było wykonanie fotografii miejsca, które związane powiatem tureckim. Przy okazji rozstrzygnięcia konkursu otworzyliśmy pokonkursową wystawę zdjęć.

W piątek, 20 grudnia o godz. 15.00, w sali konferencyjnej MiPBP odbyło się oficjalne odczytanie wyników i wręczenie nagród zwycięzcom konkursu. Nagrody wręczyli redaktor naczelny portalu Turek.net.pl, Michał Sidorowicz oraz dyrektor Miejskiej i Powiatowej Biblioteki Publicznej w Turku, Wanda Grzeszkiewicz.

reklama

I miejsce przypadło Paulinie Gąsiorek za fotografię cmentarza ewangelickiego w Młynach Piekarskich. II miejsce zdobył Paweł Piętka za pracę „Kraty Historii”, III miejsce Paula Janiak (Drzwi w kościele w Boleszczynie), a IV miejsce Patryk Antczak (Dworek w Żeroniczkach). Przyznano również dodatkową, piątą nagrodę, którą przyznano Nikoli Mielcarek (Ruiny zamku w Wyszynie).

Zobacz: Pokonkursowa galeria prac

Sponsorami konkursu była Redakcja Portalu Turek.net.pl i Miejska i Powiatowa Biblioteka Publiczna w Turku, która ufundowała dwutomowy zestaw książek Makarego Górzyńskiego „Zabytki Miasta Turku i Powiatu Tureckiego”.

Sponsorem wystawy jest pan Piotr Przekwas, właściciel zakładu fotograficznego Kodak Express Cyfrowy Świat (www.foto-przekwas.pl).

2
3
4
5
6
7
8
9

Podobne artykuły

Fotografie i telefony. Podwójny wernisaż w...

Fotografie i telefony. Podwójny wernisaż w Muzeum...

z dzisiaj
Poznaliśmy mistrzów pięknego czytania. Oksana,...

Poznaliśmy mistrzów pięknego czytania. Oksana, Kasia...

22 wrz.
Grzybiarze do dzieła! Nadleśnictwo Turek...

Grzybiarze do dzieła! Nadleśnictwo Turek ogłasza...

20 wrz.

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama