Dni Turku i Gminy Turek już za 3 dni!

czwartek 05 sierpnia 2021

Emila, Karoliny, Kary

15°C całkowite zachmurzenie Pogoda 7 dni »
reklama

13 urodziny Turek.net.pl!

13 urodziny Turek.net.pl!
 

To nie żart! Turek.net.pl właśnie dziś obchodzi swoje 13 urodziny. Aż trudno uwierzyć, że już od tak dawna jesteśmy z Wami, starając się w sposób rzetelny i bezstronny informować lokalną społeczność o najważniejszych wydarzeniach w regionie.

Wszystko zaczęło się 1 kwietnia 1998 r. Wtedy to Michał Sidorowicz – młody fanatyk raczkującego w Polsce Internetu postanowił otworzyć dla Turkowian ich własny portal internetowy – www.turek.home.pl, który w roku 2000 został zmieniony na www.turek.net.pl Początki, czego nie ukrywa pomysłodawca, były trudne. - To była syzyfowa praca, ale w końcu, jak widać na chwilę obecną miało to sens.

reklama

W przeciągu 12 lat portal przeszedł cztery znaczące zmiany graficzne. Był okres kiedy na Turek.net.pl swoje artykuły publikowały dwie lokalne gazety, będące po dwóch stronach barykady. Udało się także zorganizować czaty mieszkańców z burmistrzami – Marianem Marczewskim i Zdzisławem Czaplą oraz ze starostą Broniszewskim i pierwszym prezesem TIGu – Ryszardem Rychlikiem. W 2008 roku z uwagi na zbyt dużą odwiedzalność został wydzielony osobny serwer na pliki i zdjęcia, który funkcjonuje do tej pory.

Przez te wszystkie lata portal brał czynny udział w życiu kulturalnym miasta wspierając lokalne inicjatywy – MDKu, Kina Tur, Turkowskiego Towarzystwa Turystycznego, Stowarzyszenia Przystań, MKSu Tur Turek, a także poprzez promocję między inymi takich wydarzeń jak: Dni Turku, WOŚP, mehofferyzajcę miasta,  wyborów samorządowych, i wiele innych.

W ostatnim czasie portal Turek.net.pl przeszedł kolejne przeobrażenie. Wszystko po to, abyście mieli możliwość łatwego i przyjemnego dostępu do najświeższych wiadomości ze swojego miasta - nie dla nagród i bez poklepywania się po pleckach! Chcemy by Turek.net.pl był nadal tworzony przez pasjonatów a przede wszystkim przez mieszkańców Turku i powiatu tureckiego. 

reklama

Na sam koniec chcemy podzielić się z Wami kilkoma danymi statystycznymi dotyczącymi odwiedzalności strony. Przez ostatni rok odnotowaliśmy ponad 2,5 mln unikatowych odwiedzin. Ostatnie miesiące pokazały, że popularność Turek.net.pl rośnie w coraz szybszym tempie. Tylko przez ostatnie 30 dni przybyło nam 12% nowych czytelników co daje ponad 50 tys. niepowtarzalnych użytkowników portalu miesięcznie. Statystyki mówią także, że przez ostatni miesiąc odnotowaliśmy prawie 270 tys. unikatowych wejść na portal, z czego każdy użytkownik obejrzał średnio 4,8 stron, co daje wynik ponad 1 300 000 wyświetleń wszystkich stron miesięcznie. (Dane wg. Google Analitycs)

Podobne artykuły

Wyjątkowy prezent na urodziny, który zaskoczy...

Wyjątkowy prezent na urodziny, który zaskoczy...

21-07-2020
II urodziny Turkowskiego Klubu Seniora+

II urodziny Turkowskiego Klubu Seniora+

31-01-2020
Promocja na myjni przy stacji paliw Moya

Promocja na myjni przy stacji paliw Moya

16-08-2019

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama