Dni Turku i Gminy Turek już za 3 dni!

czwartek 05 sierpnia 2021

Emila, Karoliny, Kary

13°C pochmurno z przejaśnieniami Pogoda 7 dni »
reklama

14 lat z Wami

14 lat z Wami
 

Mamy za sobą parę mniejszych sukcesów, ale i kilka mniejszych wpadek. Jednak nadal z powodzeniem funkcjonujemy w netosferze. Dziś obchodzimy 14-stą rocznicę otwarcia portalu Turek.net.pl.

1 kwietnia 1998 r. - Michał Sidorowicz - młody miłośnik raczkującego w Polsce Internetu postanowił otworzyć dla turkowian ich własny portal internetowy. Początkowo funkcjonował on pod adresem www.turek.home.pl i dopiero w roku 2000 został zmieniony na www.turek.net.pl. Był okres kiedy na Turek.net.pl swoje artykuły publikowały dwie, antagonistyczne względem siebie lokalne tygodniki. W przeciągu 12 lat portal przeszedł cztery znaczące zmiany graficzne. Kilka lat temu w redakcji zawitał niżej podpisany, a chwilę za nim kolejni redaktorzy, tworząc tym samym zalążek obecnego Turek.net.pl.

reklama

Gdzieś po drodze posądzano nas o to, że „robimy ludziom z mózgu hamburgery”. Uważamy jednak, że w dzisiejszych czasach nie można stanąć okoniem i na siłę stawiać na kulturę wyższą. Od ponad 20-stu lat mamy otwarty rynek idei i poglądów, a media mają stanowić platformę do ich wymiany. Oczywiście w granicach dozwolonych prawem i zgonie z ogólnie przyjętymi normami społecznymi. Musimy cały czas otwierać się na Wasze oczekiwania - nasi drodzy Czytelnicy – i uważnie słuchać Waszych potrzeb.

Na brak zainteresowania naszym portalem nie narzekamy. Na chwilę obecną, codziennie odwiedza nas średnio 11 447 osób (poniedziałki ponad 12 tys., soboty ponad 9,5 tys.), przeglądając średnio ponad 5 stron. Z miesiąca na miesiąc liczby te wzrastają. Cały czas planujemy wprowadzenie kolejnych rozwiązań i udogodnienień. Ich wdrożenie jest zależne od jednej, podstawowej bariery, jakim jest czas. Piekielnie trudno jest tworzyć media w tak niewielkiej miejscowości, jaką jest Turek. Tym bardziej, że naszą pracę oddajemy Wam za darmo. Nie mamy nad sobą żadnego patrona finansowego, a naszą działalność zaczynaliśmy od zera. Funkcjonujemy wyłącznie dzięki uprzejmości reklamodawców.

Nie ukrywamy, że w naszych dotychczasowych działaniach redakcyjnych popełnialiśmy błędy. Wszystko dlatego, że nie posiadamy nad sobą opiekuna w postaci doświadczonego redaktora naczelnego. Pilnie jednak czytamy Wasze uwagi względem naszej pracy i staramy się do nich ustosunkować. To, że mieszkamy w niewielkim miasteczku, nie oznacza, że nie możemy dążyć do standardów ogólnoświatowych. Czasy się zmieniły, wystarczy otworzyć się na nowe możliwości. Na szczęście, redakcję portalu Turek.net.pl ogranicza jedynie wspomniany wcześniej czas. Czas potrzebny na realizację pomysłów i pozyskiwanie cennego doświadczenia. Prosimy więc Was, drodzy Czytelnicy – bądźcie z nami, a staniemy się dla Was coraz lepsi.

reklama

Marcin Derucki

Podobne artykuły

Wyjątkowy prezent na urodziny, który zaskoczy...

Wyjątkowy prezent na urodziny, który zaskoczy...

21-07-2020
II urodziny Turkowskiego Klubu Seniora+

II urodziny Turkowskiego Klubu Seniora+

31-01-2020
Promocja na myjni przy stacji paliw Moya

Promocja na myjni przy stacji paliw Moya

16-08-2019

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama