Grzyby, grzybki, podgrzybki i nie tylko...

środa 05 października 2022

Flawii, Justyna, Rajmunda

7°C zachmurzenie duże Pogoda 7 dni »
reklama

15 lat z Wami!

15 lat z Wami!
 

To żadne primaaprilisowe albo wielkanocne jaja! Właśnie dziś portal Turek.net.pl obchodzi swoje 15 urodziny. I choć nasza działalność nie zawsze jest wszystkim na rękę, cały czas funkcjonujemy, niezmiennie ciesząc się Waszym zainteresowaniem i zaufaniem. Ale nie lejmy już wody. Czas na konkrety!

Jak co roku musimy przypomnieć tę piękną i wzruszającą historię ;) Wszystko zaczęło się 1 kwietnia 1998 r. Wtedy to Michał Sidorowicz – młody fanatyk raczkującego w Polsce Internetu postanowił otworzyć dla Turkowian ich własny portal internetowy, który funkcjonował pod adresem www.turek.home.pl. W roku 2000 domena portalu została przemianowana na www.turek.net.pl Początki, jak to przeważnie bywa, były trudne.- To była syzyfowa praca, ale w końcu, jak widać na chwilę obecną miało to sens - nie ukrywa pomysłodawca i wykonawca serwisu.

reklama

W przeciągu 12 lat portal przeszedł cztery znaczące zmiany graficzne. Był też okres kiedy na Turek.net.pl swoje artykuły publikowały dwie lokalne gazety, będące po dwóch stronach barykady. Udało się także zorganizować czaty mieszkańców z burmistrzami – Marianem Marczewskim i Zdzisławem Czaplą oraz ze starostą Broniszewskim i pierwszym prezesem TIGu – Ryszardem Rychlikiem. W 2008 roku z uwagi na zbyt dużą odwiedzalność został wydzielony osobny serwer na pliki i zdjęcia, który funkcjonuje do tej pory.

Przez te wszystkie lata portal brał czynny udział w życiu kulturalnym miasta wspierając lokalne inicjatywy m.in. Miejskiego Domu Kultury i Kina Tur, stowarzyszenia Przystań, biblioteki miejskiej, LGD TUR, MKS-u Tur Turek, a także poprzez promocję między innymi takich wydarzeń jak: Dni Turku czy WOŚP. Wspieramy też lokalnych społeczników i artystów.

Na brak zainteresowania nie narzekamy. Dziennie notujemy średnio 12 849 odwiedzin (poniedziałki ponad 14 tys., soboty ponad 11 tys.). Z miesiąca na miesiąc liczby te wzrastają.

Cały czas planujemy i przygotowujemy nowe usprawnienia. Chcemy, aby nasi drodzy Czytelnicy mieli możliwość łatwego i przyjemnego dostępu do najświeższych wiadomości z Turku i powiatu. Kosztuje nas to sporo pracy, gdyż nie mamy nad sobą żadnego patrona finansowego, a naszą działalność zaczynaliśmy od zera. Funkcjonujemy wyłącznie dzięki uprzejmości reklamodawców. Daje nam to jednak zupełną niezależność i satysfakcję. Cały czas chcemy, by Turek.net.pl był tworzony przez pasjonatów, a przede wszystkim przez mieszkańców Turku i powiatu tureckiego.

reklama
2
3

Podobne artykuły

Żłobek w Kawęczynie.

Żłobek w Kawęczynie. "Dziecko" wójta Nowaka ma już...

6 st.
Wyjątkowy prezent na urodziny, który zaskoczy...

Wyjątkowy prezent na urodziny, który zaskoczy...

21-07-2020
II urodziny Turkowskiego Klubu Seniora+

II urodziny Turkowskiego Klubu Seniora+

31-01-2020

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama