sobota 18 września 2021

Ireny, Irminy, Stanisława

12°C słabe opady deszczu Pogoda 7 dni »
reklama

Fenomenalne święto dla całych rodzin zakończone

Fenomenalne święto dla całych rodzin zakończone - foto: M. Derucki
foto: M. Derucki 

Do samego końca imprezy długie ogonki do darmowych „dmuchańców” ustawiały się na terenie Stadionu 1000-lecia w Turku. Tam właśnie trwało dziś Święto Powiatu Tureckiego połączone z Powiatowo-Miejsko-Gminnym Dniem Dziecka i Rodziny. Nie sposób wręcz wymienić wszystkich atrakcji dla dzieci i ich rodziców, dlatego zapraszamy do pilnego prześledzenia fotogalerii z tego wydarzenia. 

Szczególnie uradowani z imprezy byli milusińscy, którzy w przyszłości pragną zostać policjantem lub żołnierzem. Moc atrakcji zapewniła im wizyta w tzw. strefie służb mundurowych. Na dzieciaki czekały konkursy i zabawy z Pyrkiem, pokazy sprzętu i wyposażenia policyjnego oraz Żandarmerii Wojskowej‹‹, prezentacja robota pirotechnicznego, pokaz tresury psów służbowych. Najmłodsi przekonli się, jak prezentują się konie policyjne, a także rzucili okiem na policyjny helikopter. Nie mniej interesujące były pokazy sprzętu ratowniczego i udzielania pierwszej pomocy. Strefa służb mundurowych to rzecz jasna nie była jedyną atrakcją. Dzieciaki spędzały miło czas, gdyż czekały na nie gry i konkursy, wielkie bańki mydlane, dmuchane zjeżdżalnie, malowanie twarzy itd. Milusińscy mogli także przejechać się na grzbiecie kucyka, zatańczyć zumbę, stać się częścią gigantycznej gry planszowej, przyjrzeć się pokazowi sztuki walki przygotowanemu przez uczniów ZST w Turku itd.

Do udziału w wyjątkowym Powiatowo-Miejsko-Gminnym Dniu Dziecka i Rodziny zaprosili młodszych i starszych mieszkańców nie tylko policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Turku, ale też pozostali Organizatorzy: Starostwo Powiatowe w Turku, Urząd Miejski w Turku, Urząd Gminy w Turku, Komenda Państwowej Straży Pożarnej w Turku, Firma Iva-Pit, Miejski Dom Kultury w Turku, Muzeum Miasta Turku, Ośrodek Sportu i Rekreacji w Turku, Lasy Państwowe-Nadleśnictwo Turek, Wielkopolska Izba Rolnicza, Zespół Szkół Technicznych w Turku oraz Twój Market.

Watro również wspomnieć o atrakcji, która pomimo nazwy budzącej u niektórych lekki uśmiech, wzbogaciła wydarzenie o darmowy i smaczny catering, którym już prawie nikt nie śmiał pogardzić. Mowa tu o „Pikniku Wieprzowym”, który został zorganizowany przez Wielkopolską Izbę Rolniczą dzięki pieniądzom z Funduszu Promocji Mięsa Wieprzowego. 

foto: M. Derucki2
foto: M. Derucki3
foto: M. Derucki4
foto: M. Derucki5
foto: M. Derucki6
foto: M. Derucki7
foto: M. Derucki8
foto: M. Derucki9
foto: M. Derucki10
foto: M. Derucki11
foto: M. Derucki12
foto: M. Derucki13
foto: M. Derucki14
foto: M. Derucki15
foto: M. Derucki16
foto: M. Derucki17
foto: M. Derucki18
foto: M. Derucki19
foto: M. Derucki20
foto: M. Derucki21
foto: M. Derucki22
foto: M. Derucki23
foto: M. Derucki24
foto: M. Derucki25
foto: M. Derucki26
foto: M. Derucki27
foto: M. Derucki28
foto: M. Derucki29
foto: M. Derucki30
foto: M. Derucki31
foto: M. Derucki32
foto: M. Derucki33
foto: M. Derucki34
foto: M. Derucki35
foto: M. Derucki36
foto: M. Derucki37
foto: M. Derucki38
foto: M. Derucki39
foto: M. Derucki40
foto: M. Derucki41
foto: M. Derucki42
foto: M. Derucki43
foto: M. Derucki44
reklama

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

Zobacz także:

Festyn

Festyn "Sztuka na ulicy" z narodowym...

12 wrz.
Nauka popłaca! Dokładnie 464 najlepszych...

Nauka popłaca! Dokładnie 464...

12 wrz.
Dożynki w Kawęczynie zwieńczyły

Dożynki w Kawęczynie zwieńczyły...

5 wrz.
Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego w I Liceum...

Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego w...

2 wrz.
Uczniowie ZST rozpoczęli nowy rok szkolny...

Uczniowie ZST rozpoczęli nowy rok...

2 wrz.
Oddali hołd bohaterom w 82. rocznicę wybuchu II...

Oddali hołd bohaterom w 82. rocznicę...

1 wrz.
reklama
reklama
reklama