czwartek 23 września 2021

Bogusława, Liwiusza, Tekli

17°C słabe opady deszczu Pogoda 7 dni »
reklama

Turek ma swoją Chodakowską!

Turek ma swoją Chodakowską! - foto: A. Wojtyra
foto: A. Wojtyra 

W sobotę 1 Sierpnia o godzinie 16:00 miał miejsce I Maraton Zumby w Turku. Wydarzenie to odbyło się w Centrum Wolontariatu przy ul. Kaliskiej i zostało zorganizowane przez prowadzącą zajęcia licencjonowaną instruktorkę Weronikę Ignasiak. Wszystkie chętne turowianki miały okazję bez opłat poćwiczyć w rytmie muzyki.

Panie w naszym mieście naprawdę pokochały Zumbę, pokazuje to duża frekwencja podczas wydarzenia zorganizowanego w sobotnie popołudnie. Zamiast siedzieć na kanapach 40 turowianek zebrało się, aby aktywnie spędzić popołudnie. Warto wspomnieć, że Maraton to blisko dwie godziny ćwiczeń. Nikt, kto nie próbował nie wie, ile wysiłku kosztuję „skakanie” w rytmie muzyki. Kolejnym plusem jest bezinteresowność takich inicjatyw, ponieważ Maraton ten zorganizowany został bez pobierania opłat. Jest to również zasługa młodej instruktorki Weroniki, która zgodziła się poprowadzić ćwiczenia bez wynagrodzenia, bo Zumba to jej pasja i chcę się nią dzielić z innymi. Na co dzień Weronika prowadzi zajęcia i duża część zebranych w tym dniu kobiet to jej podopieczne.

Podczas Maratonu ćwiczyły zarówno mamy jak i córki. Najmłodsze uczestniczki miały 12 lat, a najstarsze były po „pięćdziesiątce”. Ćwiczenia to nie wszystko, poza sportem liczą się również wspólnie spędzone chwilę. Dlatego też Zumbowiczki wspólnie wzięły udział w wieczornym ognisku, podczas którego każdy mógł lepiej się poznać.

A.Wojtyra 

foto: A. Wojtyra2
foto: A. Wojtyra3
foto: A. Wojtyra4
foto: A. Wojtyra5
foto: A. Wojtyra6
foto: A. Wojtyra7
foto: A. Wojtyra8
foto: A. Wojtyra9
foto: A. Wojtyra10
foto: A. Wojtyra11
foto: A. Wojtyra12
foto: A. Wojtyra13
reklama

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

Zobacz także:

Biegli i maszerowali ku czci Żołnierzy...

Biegli i maszerowali ku czci Żołnierzy...

19 wrz.
Festyn

Festyn "Sztuka na ulicy" z narodowym...

12 wrz.
Nauka popłaca! Dokładnie 464 najlepszych...

Nauka popłaca! Dokładnie 464...

12 wrz.
Dożynki w Kawęczynie zwieńczyły

Dożynki w Kawęczynie zwieńczyły...

5 wrz.
Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego w I Liceum...

Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego w...

2 wrz.
Uczniowie ZST rozpoczęli nowy rok szkolny...

Uczniowie ZST rozpoczęli nowy rok...

2 wrz.
reklama
reklama
reklama