środa 28 lipca 2021

Ady, Wiwiany, Sylwiusza

17°C pochmurno z przejaśnieniami Pogoda 7 dni »
reklama

Sztuka na ulicy pod ciemnymi chmurami

Sztuka na ulicy pod ciemnymi chmurami
 

Mimo niesprzyjającej pogody w niedzielę 6 września na turkowskim rynku odbyła się impreza pod hasłem „Sztuka na ulicy”. W programie zaplanowano wiele atrakcji dla mieszkańców Turku, niestety nie wszystkie z nich udało się realizować ze względu na opady deszczu. Jedynym z najważniejszych punktów było przyznanie stypendiów dla około 170 uczniów turkowskich szkół.

Już od godziny 16:00 można było zajrzeć na rynek, aby aktywnie spędzić niedzielę. Dzieci mogły w tym czasie wziąć udział w interaktywnym programie przygotowanym dla nich przez zespół Kolorowe Nutki, w wykonaniu aktorów z Teatru Zagłębia w Sosnowcu oraz Teatru Muzycznego w Gliwicach. Miłośnikom słodkości i nie tylko zapewne przypadł do gustu Chocolate Corner, czyli kącik  prowadzony przez Retro Gusto częstujący wszystkich czekoladą.

Największa frekwencja widzów przypadła na godzinę 17:30, kiedy to miało miejsce podsumowanie IV Konkursu literackiego na opowiadanie z gatunki fantastyki i kryminału historycznego, oraz oficjalne wręczenie stypendiów za osiągnięcia w nauce przez Burmistrza m. Turku Romualda Antosika.

Laureatami IV Konkursu literackiego zostali:

I nagroda Mateusz Rymiszewski za opowiadanie „Czarownica”
II nagroda  Zuzanny Szczepockiej za opowiadanie „ Omne nimium vertitur”
III nagroda Wiktora Szymczaka za opowiadanie „Wileński sekret”
Zwycięzców wyłoniła oraz wręczyła im nagrody Komisja Artystyczna w składzie: Jarosław Klonowski, Lech Lament i Arkadiusz Wszędybył.

Gdyby nie kapryśna pogoda zapewne więcej osób wzięłoby udział w atrakcjach takich jak: warsztaty zumby, konkurs malowania itd. Mimo małej frekwencji na scenie zaprezentowano jak wygląda Zumba.  Taniec poprowadziła instruktorka tej dyscypliny Weronika Ignasiak.

Wieczorem nadszedł czas na muzyczne atrakcje, czyli koncerty. Jako pierwszy na scenie wystąpił zespół E-maill. Około godziny 20:00 na turkowskiej scenie pojawił się główny gość wieczoru - piosenkarka Magda Femme.

Organizatorem imprezy był Miejski Dom Kultury w Turku, wspierany przez Ośrodek Sportu i Rekreacji.

A.Wojtyra

2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
reklama

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

Zobacz także:

Integracja pasjonatów motoryzacji w pełni -...

Integracja pasjonatów motoryzacji w...

11 lip.
Gardzielik wygrywa jednogłośnie na punkty....

Gardzielik wygrywa jednogłośnie na...

10 lip.
Druga odsłona Jarmarku Wyszyńskiego już za...

Druga odsłona Jarmarku Wyszyńskiego...

27 czerw.
Piknik w Galewie czyli VII spotkanie ph.

Piknik w Galewie czyli VII spotkanie...

27 czerw.
Foto:

Foto: "Rower mój nałóg" czyli rowerem...

26 czerw.
Magiczna Noc Kupały w Gminie Władysławów

Magiczna Noc Kupały w Gminie Władysławów

23 czerw.
reklama
reklama
reklama