czwartek 13 sierpnia 2020

Elwiry, Hipolita, Radosławy

reklama

III Powiatowe Targi Edukacyjne za nami. Szkoły pokazały swoje atuty

III Powiatowe Targi Edukacyjne za nami. Szkoły pokazały swoje atuty - foto: M. Derucki
foto: M. Derucki 

We wtorek 22 marca hala widowiskowo-sportowa w Turku zapełniła się gimnazjalistami i ich rodzicami. Nastolatkowie już niedługo będą musieli zdecydować, gdzie kontynuować naukę, a świetną okazją do poznania oferty poszczególnych placówek były właśnie III Powiatowe Targi Edukacyjne. Przed młodymi ludźmi zaprezentowały się: I Liceum Ogólnokształcące im. Tadeusza Kościuszki w Turku, Zespół Szkół Technicznych im. Sylwestra Kaliskiego w Turku, Zespół Szkół Rolniczych Centrum Kształcenia Praktycznego w Kaczkach Średnich i Zespół Placówek Edukacyjno-Wychowawczych w Turku. W wydarzeniu wzięły też udział: Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna w Turku, Powiatowa Biblioteka Publiczna oraz Powiatowy Urząd Pracy w Turku. 

Na III edycję targów przybyły spore tłumy. Trudno się temu dziwić. Impreza ma należyty rozmach, szkoły starają się zaprezentować jak najlepiej i co ważne, nie brakuje w tym humoru i radości. Targi Edukacyjne to nie żadne smutne prelekcje i zwykłe rozdawanie ulotek. To kilka godzin dobrej zabawy. Goście wydarzenia mogą obejrzeć m.in. emocjonujące pokazy sztuk walk w wykonaniu uczniów „mundurówek”. Niemałą atrakcją był też gokart, stworzony w ZSR CKP. Na pewno niejeden gimnazjalista był pod wrażeniem sprawności ślicznych licealistek, tych z grupy aerobiku, jak również dziewcząt, które zaprezentowały dynamiczną zumbę. Rzecz jasna uczniowie szkół średnich nie żyją jedynie sportem. Ich pasje to np. historia, malarstwo itp., o czym także można było się przekonać w czasie targów. Jest to dowód na to, że lokalne placówki edukacyjne nie tylko kształcą, ale i pozwalają rozwijać wszelakie zainteresowania.

O tym, jak wygląda kształcenie, przekonał się każdy, kto odwiedził poszczególne stoiska. Tam można było uzyskać nie tylko materiały informacyjne, ale też zaobserwować wiele ciekawych rzeczy. Licealiści prezentowali m.in. eksperymenty chemiczne „na żywo” czy też zakładanie szwów. Wiadomo, niejeden uczeń „Ogólniaka” staje się studentem medycyny czy farmacji. Z kolei na stoiskach ZST pokazano, że warto zainteresować się takimi kierunkami kształcenia, jak np. technik teleinformatyk, technik żywienia i usług gastronomicznych, technik usług fryzjerskich z elementami kosmetologii, technik cyfrowych procesów graficznych itd. Można też ukończyć naukę w szkole zawodowej i zostać np. operatorem obrabiarek skrawających. Czym kusiło ZSR CKP? Ot chociażby takimi kierunkami, jak technik organizacji reklamy, technik budownictwa, technik spedytor, no i oczywiście technik mechanizacji rolnictwa.

Szkoły pokazały, jakie mają atuty, jakie sukcesy osiągają ich uczniowie w nauce czy sporcie, zaprezentowały też jakie firmy i instytucje są ich partnerami. Teraz to gimnazjaliści muszą ocenić, jaką ścieżkę edukacji wybrać.  

foto: M. Derucki

foto: M. Derucki2
foto: M. Derucki3
foto: M. Derucki4
foto: M. Derucki5
foto: M. Derucki6
foto: M. Derucki7
foto: M. Derucki8
foto: M. Derucki9
foto: M. Derucki10
foto: M. Derucki11
foto: M. Derucki12
foto: M. Derucki13
foto: M. Derucki14
foto: M. Derucki15
foto: M. Derucki16
foto: M. Derucki17
foto: M. Derucki18
foto: M. Derucki19
foto: M. Derucki20
foto: M. Derucki21
foto: M. Derucki22
foto: M. Derucki23
foto: M. Derucki24
foto: M. Derucki25
foto: M. Derucki26
foto: M. Derucki27
foto: M. Derucki28
foto: M. Derucki29
foto: M. Derucki30
foto: M. Derucki31
foto: M. Derucki32
foto: M. Derucki33
foto: M. Derucki34
foto: M. Derucki35
foto: M. Derucki36
foto: M. Derucki37
foto: M. Derucki38
foto: M. Derucki39
foto: M. Derucki40
foto: M. Derucki41
reklama

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

Zobacz także:

Kolejne

Kolejne "Kolorowe wakacje" na Matejki...

15 lip.
Foto: Rozpoczęto testy u pracowników Sun...

Foto: Rozpoczęto testy u pracowników...

30 czerw.
Liczna procesja Bożego Ciała mimo skromnej...

Liczna procesja Bożego Ciała mimo...

11 czerw.
Uczniowie z

Uczniowie z "Czwórki" uczcili 100....

18 maj.

"Nie bądź żyła oddaj krew! Twoja krew...

10 maj.
Święto Patrona w

Święto Patrona w "Czwórce" inne niż...

1 maj.
reklama
reklama
reklama